Kenan Doğulu'dan çarpıcı 'siyasi baskı' çıkışı: "Herkesi darmaduman etti"

Şarkıcı Kenan Doğulu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Doğulu, “Son zamanlarda yasaklar, siyasi baskı ve ekonomik kriz herkesi darmaduman etti" dedi.

Kenan Doğulu'dan çarpıcı 'siyasi baskı' çıkışı: "Herkesi darmaduman etti"
16 Mart 2022 - 16:19


Pop müzik sanatçısı Kenan Doğulu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan İSTanbul dergisinden Tolga Akyıldız’ın sorularını yanıtladı. Doğulu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Doğulu, “Kim ne der, kimi üzer, kimi kızdırırız diye düşünmekten özgür ve özgün davranamıyoruz. Konserler zor yapıldığından köreliyoruz. Sürekli bir ekranın karşısındayız. Sohbet etme, fikir alışverişi yapma, dertleşme azaldı. Bu da kolektif bilinçten çıkan o ilhamı, orijinal fikirleri sekteye uğrattı. Otosansür bakısı tedirgin bir hâle getirdi sanatçıları ve ekipleri” diye konuştu.

SİYASİ BASKI ÇIKIŞI
Kenan Doğulu, Türkiye'de sanatın ve müziğin üzerinde çok fazla baskı unsuru olduğunu söyledi. Hem ülkedeki siyasi durumun hem de diğer koşulların sanatçıların özgürce kendilerini ifade etmelerine engel olduğunu belirten Doğulu, “Sanatçı kendini özgür hissetmiyor maalesef bu dönemde. İfade özgürlüğü yeniden kazanılıp hayaller kurmaya izin verilince çok şey değişecek" dedi.

İstanbul’un kültür ve sanat hayatının büyük bir değişikliğe uğradığını ifade eden sanatçı, “Son zamanlarda yasaklar, siyasi baskı, pandemi şartları ve ekonomik kriz herkesi darmaduman etmiş olsa da bir noktada hayat normale dönünce İstanbul gece hayatı yeniden dünyanın gözdesi haline gelecek diye düşünüyorum" diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum