Kemal Kılıçdaroğlu ve Ahmet Necdet Sezer birlikte konsere katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Ana Salonu’nda düzenlenen Yunus Emre Yılı Özel Konseri'ne katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ahmet Necdet Sezer birlikte konsere katıldı
12 Aralık 2021 - 08:56

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Ana Salonu’nda Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Eskişehir Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatroları’nın ortaklaşa hazırladıkları Yunus Emre Yılı Özel Konseri düzenlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konseri, eşi Selvi Kılıçdaroğlu, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte dinledi.

YAVAŞ: ATATÜRK’ÜN İZİNDEN GİDEREK ANKARA’YI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ
Konser sonrasında sahneye çıkarak açıklamalarda bulunan Yavaş, “Başkent olup da sanatta öne geçmeyen hiçbir gelişmiş ülkenin başkenti yok. Onlarla yarışabilmemiz için sanatın da başkenti Ankara olması lazım. Bu konuda sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz. Yunus'un izinden giderek, Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden giderek inşallah Ankara'mızı çok daha ileri seviyeye götürmek istiyoruz. Eğer dil, kin ve nefret dili olsaydı 700 yıl yaşamazdık. Bizler de bu makamlarda geçici olduğumuzu bilerek çalışıyoruz” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    1 ay önce
    Size bir SIR vereyimmi? işte Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı. Yazı tahtaya o gün geldiğinde beni hatırlarsınız. Ahmet necdet Sezer'in bu zamana kadar tek kelime etmemiş olmasının nedei işte bu sebeptendir. Bu HALK onu yeniden başımızda Cumhurbaşkanı olarak görecektir İNŞALLAH.