Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler: Çok ağır bedeller ödeyecek!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul ile ilgili çok sert bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Kanal İstanbul ihalesini hiç kimse almayacak. Eğer alan olursa çok ağır bedeller ödeyecektir" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler: Çok ağır bedeller ödeyecek!
05 Kasım 2021 - 12:49

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İklim Eylem Planı Tanıtım Programı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Kanal İstanbul ihalesini hiç kimse almayacak. Eğer alan olursa çok ağır bedeller ödeyecektir. Bunu herkesin bilmesini isterim" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından öne çıkan satır başları:
"İklim krizi sadece bizim değil tüm dünyanın ortak sorunu. Sadece devletlerin değil, devletler dışında uluslararası kuruluşların da bu çerçevede çaba harcadığını biliyorum. Ancak bu çalışmalar ne kadar başarıya ulaşıyor bunun da bir şekilde sorgulanması lazım. Ortak bir çaba harcanabilirse dünya mavi gezegen olmaya devam edecektir. 

Ayrıca Kanal İstanbul'dan da bahsetmek istiyorum. Kanal İstanbul ihalesini hiç kimse almayacak. Eğer alan olursa çok ağır bedeller ödeyecektir. İster içeriden ister dışarıdan bu coğrafyaya ihanet etmek üzere açılan bir ihaleyi birisi alıyorsa ve iklim krizinin bu kadar yaygın olarak konuşulduğu bir dünyada siz hala İstanbul'a ihanet etmeye devam edcekseniz ve bunun ihalesi açılacaksa, o ihaleye giren ağır bedeller ödeyecektir. Bunu herkesin bilmesini isterim. Dolayısıyla bu ihaleye kimse girmeyecektir. Gençlere borumuz var onun gereğini yapacağız."


YORUMLAR

  • 0 Yorum