Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Sedat Peker'e yanıt: "Bizim öyle bir dünyada işimiz yok"

Kemal Kılıçdaroğlu, Sedat Peker'in kendisi hakkında söylediği "Çok iyi bir insan ama oturup ne konuşabilirim ki" sözlerine "Bizim öyle bir dünyada işimiz yok" yanıtını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Sedat Peker'e yanıt: "Bizim öyle bir dünyada işimiz yok"
22 Mayıs 2021 - 23:41 - Güncelleme: 23 Mayıs 2021 - 00:11
Gerçek Gündem'den Elif Ünsal'ın haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Youtube yayıncısı Jahrein'in davetiyle canlı yayın konuğu oldu. Kılıçdaroğlu, yayımladığı videolarla gündeme gelen Sedat Peker'in 'ayrı dünyaların insanıyız' çıkışına yanıt verdi.

Sedat Peker, geçtiğimiz günlerde yayımladığı videoda Kılıçdaroğlu için "Yav Allah aşkına çok iyi bir adam ama biz yan yana gelsek ne konuşabiliriz ki?" açıklamasıyla dikkat çekmişti.

Kılıçdaroğlu, Peker'in bu sözlerine "Doğrudur bizim zaten öyle bir dünyada işimiz yok." cevabını verdi. Yayıncı Jahrein, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerini hatırlatarak şunları söyledi; "Kemal Amcası var açıklamasına çok gülmüştük. Börek yaparken bir anda telefon geldiğini ve size Sedat Peker'in amcasıymışsınız dediklerini düşünüp güldük."
Kılıçdaroğlu'ndan 'Millet İttifakı'nın adayı kim?' sorusuna yanıt: Laf aramızda Erdoğan en çok benden korkuyor...

İkinci yüzyıl bildirisinden bahseden Kılıçdaroğlu, 10 bin dolar alan siyasetçinin de açıklanması gerektiğini söyleyerek şu açıklamaları yaptı:

Bizim ikinci yüzyıla çağrı bildirgemizde terör örgütleriyle mücadelemiz var. Yeraltı dünyası aktörlerinin siyasetçileri kullanmaması lazım. Soylu kalktı bir açıklama yaptı, ayda 10 bin dolar alan bir siyasetçi var dedi kim bu siyasetçi? Soylu'un bu kişiyi açıklaması lazım, kim bu adam?

Yeraltı dünyasının kesinlinle elemine edilmesi lazım. Bu nedir biliyor usunuz? Olağanüstü rant, olağanüstü para ve uyuşturucu demektir. Kendi aralarında bir rant savşı var.
Dikkat ettiniz mi Erdoğan hiç konuşmuyor, nerede bu adam? Sanki bu ülkeyi hiç yönetmiyor. Limanlarda uyuşturucular bulunmuş, hiçbir dava açılmamış. Eğer açılmamışsa belli siyasiler satın alınmıştır. Savcı dava açmasa soruşturma açılır, arkasında siyasi güç vardır. Bu kirlilikten Türkiye'nin temizlenmesi lazım."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum