Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'kiralık ev fiyatları' açıklaması: "Korkunç seviyede!"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yüksek kira fiyatları ve doğalgaz elektrik faturaları üzerine açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Vatandaşımız kira mı ödesin, elektrik-doğalgaz mı, çocuğunun okul masrafını mı?" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'kiralık ev fiyatları' açıklaması: "Korkunç seviyede!"
03 Eylül 2021 - 11:09
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından ekonominin durumuna ilişkin açıklama yaptı. Yüksek kira fiyatlarına ve elektrik-doğalgaz faturalarına değinen Kılıçdaroğlu, "Korkunç seviyede" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Kira meselesi ancak, iktidar değişimiyle birlikte ekonomik toparlanma üzerinden dengelenebileceği için, bu süreçte diğer hane masrafları ile ilgili çetin bir mücadele vermemiz gerekecek. Halkımız ve bizim için başka bir seçenek kalmamıştır" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle;
"Sevgili Halkım, Ülkemizde son 7 yılda kiracıların sayısı yüzde 25 civarında arttı. Kira ücretleri korkunç seviyede. Ev sahibi olma hayali kalmayan çilekeş insanımız artık kiralık ev tutamayacak duruma getirildi. Kira mı ödesin, elektrik-doğalgaz mı, çocuğunun okul masrafını mı?

Kira meselesi ancak, iktidar değişimiyle birlikte ekonomik toparlanma üzerinden dengelenebileceği için, bu süreçte diğer hane masrafları ile ilgili çetin bir mücadele vermemiz gerekecek. Halkımız ve bizim için başka bir seçenek kalmamıştır."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    1 ay önce
    Derdi size mi düştü Ey Sayın Kılıçdaroğlu? 19 yıldır AKP oy verenler düşünsün çaresini onlar arasın. Kendim ettim kendim buldum diye bir zamanlar şarkı söylerdi bu Halk. AKP oy verenler şimdide pirinçten taşları ayıklasınlar. Yok öyle beleşten muhalefet partilerinin koltuk altına sığınmak. Biraz değerinizi artırınız. Zira AKP oy verenler değilmidir Tayyip Erdoğan ağzıyla SSK'ya batıran Kılıçdaroğlu diyenler. Ben bunları hazmedemiyorum herkesin haddini bildiriniz. Siz Tayyip Erdoğan gibi ucuz biri değilsiniz.