Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kamulaştırma sinyali: Ya adam gibi görevlerini yaparlar ya da...

Üniversite öğrencileriyle bir araya gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kamulaştırma sinyali geldi. Kılıçdaroğlu, elektrik firmaları için "Ya adam gibi görevlerini yaparlar ya da kimse kusura bakmasın, o işleri onların elinden alırız" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kamulaştırma sinyali: Ya adam gibi görevlerini yaparlar ya da...
30 Nisan 2022 - 10:05


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da MEF Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, bir öğrencinin elektrik şirketlerine yönelik sorduğu soruya “Ya adam gibi görevlerini yaparlar ya da kimse kusura bakmasın o işleri onların elinden alırız. Bu kamuya ait bir hizmettir. Elektrik, su, internet artık 21. Yüzyılda insan hakkıdır” cevabını verdi.

KAMULAŞTIRMA SİNYALİ
Kemal Kılıçdaroğlu, "Beşli çete’ kavramından bahsettiniz sizin deyiminizle, biz hukuk öğrencileri olarak biliyoruz ki bu özelleştirmeler ihale ile belirli bir süre için yapılıyor. İktidara geldiğiniz taktirde ihaleleri devam eden şirketler için bir politika izleyecek misiniz, yoksa ihale sürecinin son bulmasını mı bekleyeceksiniz?" sorusunu şöyle yanıtladı:

''İhale Kurumu’nu tamamen değiştireceğiz; sağlıklı, tutarlı bir kurum oluşturacağız. Siz elektrik faturanızı öderken bir normal masrafınızı ödüyorsunuz; aydınlatma. İki; elektrik dağıtım işini alan firmanın yapacağı dağıtım işinin bedelini ödüyorsunuz. Üç; kayıp kaçak bedelini ödüyorsunuz. Fakat o firmalar bunu alıyorlar, yatırım yapmıyorlar. Isparta olayı bunu bize gösterdi, bir hafta karanlıkta kaldı. Pek çok yerde böyle oldu, bunun da hesabını kimse sormuyor. Dolayısıyla biz iktidar olduğumuzda hiç kimsenin endişesi olmasın ya adam gibi görevlerini yaparlar ya da kimse kusura bakmasın, o işleri onların elinden alırız. Yani deriz ki ‘Bu kamuya ait bir hizmettir; elektrik, su, internet artık 21. yüzyılda insan hakkıdır’''

YORUMLAR

  • 0 Yorum