Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Kabil' çağrısı: "Afganistan'dan acilen asker ve polisimizi çekin!"

Taliban'ın Afganistan'da başkent Kabil'i kuşatması ve hükümeti ele geçirmesinin ardından ABD başta olmak üzere ülkeler sivil ve askeri gücünü geri çekmeye başladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da hükümete seslenerek, "İktidara sesleniyorum, hemen asker ve polisimizi Afganistan'dan geri çekin" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Kabil' çağrısı: "Afganistan'dan acilen asker ve polisimizi çekin!"
15 Ağustos 2021 - 15:53
Taliban'ın Afganistan'da kontrolü ele geçirmesi ve iktidarın istifa ederek kontrolü Taliban'a vermesi dünyada geniş yankı uyandırdı. Başta ABD olmak üzere birçok ülke sivil ve askeri gücünü tahliye etmeye başladı. 

Yaşanan gelişmelerin ardındna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarda bulunarak iktidara seslendi. Kılıçdaroğlu, "İktidara sesleniyorum, hemen asker ve polisimizi Afganistan'dan geri çekin. Mehmetçik sadece milletimizin çıkarlarına hizmet eder" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle;

"MEHMETÇİK SADECE MİLLETİMİZİN ÇIKARLARINA HİZMET EDER!"
Başkalarının arkasına bakmadan kaçtığı yere, askerimizi kurban etmeyeceğiz. O gayriresmi masalarda verilen şahsi sözlerin kıymetiharbiyesi yoktur. İktidara sesleniyorum, hemen asker ve polisimizi Afganistan'dan geri çekin. Mehmetçik sadece milletimizin çıkarlarına hizmet eder!

"GÖÇ RİSKİNİ GÖREN BATI, ERDOĞAN İLE MASAYA OTURMAYA ÇALIŞACAKTIR"
Ayrıca halkımıza sesleniyorum; yeni döneme giriyoruz. Göç riskini gören Batı, Erdoğan ile masaya oturmaya çalışacaktır. Hatta Erdoğan’ın seçim kazanması için bolca dua edecektir. Buna izin vermeyeceğiz. Pazarlık öncesi halktan onay alınması şarttır. Gelsin sandığa, alsın onayını.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    2 ay önce
    Aynen bunun lamu cumu yok, O çocuklar bizim çocuklarımız. Onlar orada bir başkaları için ölemezler. Eğer AKP hükümeti orada ölmelerini istediği birilerini arıyorsa RTE'nın 2 oğlu 2 damadı var başta onları göndersin görelim. Bizim dedelerimiz Çanakkale'de öldüler bu bize yeter.