Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İYİ Parti'nin "tekil konuşuyor" tepkisine yanıt!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Partili Cihan Paçacı'nın "Tekil konuşuyor, vaat verirken bize sordunuz mu?" çıkışına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “İttifakta sorun yok. Havuz medyası 'acaba biz bu ittifakın içine nasıl nifak sokabiliriz' diye çabalıyor" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İYİ Parti'nin "tekil konuşuyor" tepkisine yanıt!
09 Eylül 2021 - 09:01

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yüklediği videolarının ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı’nın kendisine ilişkin “Tekil konuşuyor. Vaat verirken bize sordunuz mu?" çıkışına yanıt verdi.

"İttifakta çatlak” tartışmalarını değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, “İttifakta sorun yok” dedi. Kılıçdaroğlu, “Havuz medyası Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kazanacağını biliyor, acaba biz bu ittifakın içine nasıl nifak sokabiliriz diye çabalıyor. İttifakın bütün bileşenleri bu konuda son derece dikkatli” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’ten ipek Özbey’in haberine göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Partili Paçacı’nın sözlerini, “Biz güçlendirilmiş parlamenter sistemi ortak dillendiriyoruz. Ama onun dışında her partinin kendi düşüncesi var. Hepimiz ayrı ayrı partileriz. Eğer güçlendirilmiş parlamenter sistem gibi bir konuda ortaklaşırsak yine ortak seslendiririz...” dedi.

"BU SAYGISIZLIK OLDU"
Kılıçdaroğlu, son günlerde sıkça kullandığı “ben” vurgusunun altında da bu sebebin yattığını söyledi. İttifakı oluşturan partilerden birinin genel başkanının tüm partiler adına konuşmasının doğru olmadığını belirten CHP lideri, “Ben veya başka bir partinin genel başkanı, ittifakı oluşturan bütün partiler adına konuşamaz. Bu saygısızlık olur. Ortaklaştığımız konularda, elbette ortak ses çıkarmalıyız. Bunda hiçbir şüphemiz yok. Kaldı ki bu konularda, parti içerisinde yürütülen çalışmaların yanı sıra, ittifakta bulunan partiler ile de temas halindeyiz” diye konuştu.

"AKŞENER İLE GÖRÜŞÜYORUZ"
Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Akşener ile görüşüp görüşmediği sorusuna da, “Görüşüyoruz, Sayın Akşener ile belli aralıklarla görüşüyoruz. İttifakla ilgili herhangi bir sorun yok” yanıtını verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum