Kemal Kılıçdaroğlu'ndan işverenlerin asgari ücret teklifine sert tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) asgari ücret teklifine tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan işverenlerin asgari ücret teklifine sert tepki
09 Aralık 2021 - 16:06

Milyonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiren Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 3. toplantısının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) 3 bin 100 TL asgari ücret teklif etmesine "Geçin bunları" diye tepki gösterdi. TİSK Başkanı Akansel Koç'un "TÜİK'i esas alıyoruz" sözlerini de eleştiren Kılıçdaroğlu, "Evet, sizin neyi esas alacağınızı bildiğim için gittim TÜİK kapısına" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu asgari ücret zammı için 'TÜİK'i esas alırız' demiş. Evet, sizin neyi esas alacağınızı bildiğim için gittim TÜİK kapısına. Geçin bunları da doğru düzgün bir teklifte bulunun işçilere!" diye belirtti.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adnan
    1 ay önce
    Bu AKP milletvekilleri itibardan tasarruf olmaz diyen kahpe orospu çouğunun itleri. Türkiye Büyük Millet Meclisine halka hizmet, halk için vekillik yapmaya değilde, sanki itibarda kendi parasını harcıyormuşda itibarda tasarruf olmaz diyene kulluk için seçilmişler. Asıl akılsız beyinsiz *** onursuz gururu olmayan aşağılık omurgasız Türk milleti olacak ki, 19 yıl bunlar gibi bir hükümeti başlarında taç ettiler iktidarda tuttular. Gitmeyin lan bugün camiye cumaya filan. Sizlerin ibadetiniz kabul olmaz. Zira sizler hepiniz şirkin dibine batmış canlı putlara tapan cehennemliklersiniz. Yarın ahirette bunların hesabı sizlere sorulacak Tayyip değil sizi, kendisini bile kurtaramayacak KUL HAKKI YEMEKTEN.