Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın sözlerine jet yanıt

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara yaptığı çağrı için "Bay Kemal'in heves ettiği vesayet günleri geride kaldı" diyen Erdoğan'a cevap verdi. Çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu "Yolsuzluklarına karşı mücadele edeceğim. Yolsuzlukları savunanlara karşı mücadele edeceğim. Bunu en başta bilmesi gereken de Sayın Erdoğan'dır" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın sözlerine jet yanıt
17 Ekim 2021 - 13:32

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Anadolu Buluşması-Yerel Medya 2021 Çalıştayı’nda konuştu. Bürokratlara yönelik çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine de cevap verdi.

Erdoğan’ın kendisine yönelik açıklaması hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
"Sayın Erdoğan bir açıklama yapmış ve şunları söylemiş; ‘Kılıçdaroğlu’nun kamu görevlilerine yönelik çağrısı suçtur. Bay Kemal’in heves ettiği vesayet günleri geride kaldı.’

Yolsuzluklarına karşı mücadele edeceğim. Yolsuzlukları savunanlara karşı mücadele edeceğim. Bunu en başta bilmesi gereken de Sayın Erdoğan’dır.

Kamu görevlilerine yönelik tehdit’ bir daha söylüyorum; kanun dışı talimatları kim yerine getirirse, fakirin fukaranın cebine kim elini atarsa, fakirin fukaranın hakkını kim yerse onun karşısında olacağım, yanında Erdoğan dahi olsa.

Adaletten, haktan, hukuktan yanayım. Kanuna uyan, görevini yapan, vatandaşın hakkını koruyan herkesin benim başımın üstünde yeri var. Siyasi görüşü, kimliği ne olursa olsun. Ama beytülmala el uzatıyorsanız kimse kusura bakmasın."


YORUMLAR

  • 0 Yorum