Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın 'mülteci' açıklamasına tepki: Afganlar mülteci değil, ABD'ye hizmet etmiş askerler!

Erdoğan'ın ABD'nin "Sınırlar açık tutulmalı" açıklamasının ardından yeni 'sığınmacılara' yeşil ışık yakmasına Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tepki geldi. Kılıçdaroğlu, "Türkiye'ye gelen Afgan erkek grupları mülteci değil; onlar ABD’ye hizmet etmiş askerlerdir. Söylemin, bu gelen Afganlar için de geçerli mi?" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın 'mülteci' açıklamasına tepki: Afganlar mülteci değil, ABD'ye hizmet etmiş askerler!
06 Ağustos 2021 - 16:57
ABD, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Taliban'dan kaçan Afganların sığınması için "Sınırlar açık tutulmalı" demişti. Amerika'nın açıklamasının ardından Erdoğan'dan yeşil ışık geldi. Erdoğan, "Türkiye onları güçlü olduğu için koruma altına alıyor. Bundan sonra finansı iyi yönetmek suretiyle böyle adımları atacağız" dedi. Erdoğan'ın sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Türkiye'ye gelen Afgan erkek grupları mülteci değil; onlar ABD’ye hizmet etmiş askerlerdir. Söylemin, bu gelen Afganlar için de geçerli mi?" dedi.

“HALKIN HUZURUNU SATMAYI YATIRIM OLARAK GÖRÜYORSUN”
“Finansmanını iyi yönettiğimiz için mültecileri Türkiye’ye alıyoruz, daha da almaya devam edeceğiz” demişsin Erdoğan. Halkın mahallelerini, huzurunu satmayı ‘yatırım’ olarak görüyorsun, bunu açıkça söylüyorsun. Gel mahallesini satmak istediğin halktan onay alalım, seçime gidelim.

“HALKI MANİPÜLE ETMEYE ÇALIŞIYOR”
Halkın mahallesi, halkın kararı. Neden kaçıyorsun? Tekrar ediyorum; sığınmacı meselesi, ülkemizin en dezavantajlı mahallelerini, en yoksul bölgelerini vurmuştur. Erdoğan Arap mülteci-Kürt mülteci diyerek güya siyasal strateji yapıyor ama tamamıyla halkı manipüle etmeye çalışıyor.

“GENÇLERİMİZİN HAYATI TARUMAR OLMUŞTUR”
Gerçek şu ki kendisi, ülkemizin en gelişmemiş bölgelerinin gençlerini tarumar etmiştir. Türk gençlerimizin de Kürt gençlerimizin de hayatı tarumar olmuştur. Erdoğan siyasal manipülasyonlar peşinde. Konuya bu akşam Habertürk’te katılacağım canlı yayında daha detaylı değineceğim.

“MÜLTECİ DEĞİL ABD’YE HİZMET ETMİŞ ASKERLER”
Aynı Erdoğan, basının Afganlarla ilgili sorusuna yanıt vermekten kaçıyor. Çünkü yakalandı. Türkiye’ye gelen Afgan erkek grupları mülteci değil; onlar ABD'ye hizmet etmiş askerler. Erdoğan, “iyi finansmanla yenilerini alacağız” söylemin, bu gelen Afganlar için de geçerli mi?”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum