Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'mal varlığı' çıkışı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin konuştu. Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yönelik 'mal varlığı' çıkışı geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'mal varlığı' çıkışı!
01 Eylül 2021 - 09:55

FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat'in programında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'mal varlığı' çıkışı geldi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı işaret ederek, "Bir ülkenin bir numaralı insanı mal varlığı dolayısıyla tehdit ediliyorsa o kişi o ülke için bir beka sorunudur" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Yolsuzluklar bir devleti içten içe çürütür. En tepedeki rüşvet alırsa aşağı kadar yansır. Venezuela’da 5 ton kokain yakalandı. Türkiye bağlantılı olduğu açıklandı, Türkiye’de bu konuda soruşturma olmadı. Mersin ve Derince Limanı’nda yine kokain yakalandı, savcılar soruşturma başlatılmadı. Devlette çürüme bakın hangi boyutlara ulaşıyor" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde;
“Sanıyorlar ki adalet bina ile gerçekleşiyor. Bugüne kadar FETÖ'nün siyasi ayağını neden ortaya çıkarmadınız?  Bütün ayakları ortaya çıktı, nerede bunun siyasi ayağı. Neden Bahçeli sormuyor?

Ben mültecilere kızmıyorum, mültecileri buraya getirene kızacaksınız. Türkiye'nin her tarafına dağıttılar. Felaket bir tabloya ortaya çıkardı. 

Biden'la bir görüşme yaptılar. Dışişleri Bakanlığı yok orada. Sen devlet değilsin. Dışişleri Bakanlığı orada olacak orada, kayda alınacak görüşme. Ne görüştün sen? 

Hepsi cepheden gelmiş gençler gibi, kadın - çocuk yok. Türkiye ve sınırlar yol geçen hanı değildir. İktidara geldiğimizde mültecileri ülkelerine göndereceğiz. Bunların kayıtları var, kayıt dışı olanlar da var.  İktidara gelirsek Suriye’de savaşın bitmesi için herkesle görüşeceğiz."


ERDOĞAN BAYRAKTAR'IN 17-25 ARALIK İTİRAFI
Erdoğan Bayraktar ilk açıklaması bu değil, daha önce de benzer bir açıklama yaptı. Erdoğan Bayraktar NTV’de, “Tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum, soruşturma dosyasında var olan imar planlarının büyük bölümü sayın Başbakan’ın talimatıyla yapıldı, Başbakan’ın istifa etmesi gerekir” diyor, aradan zaman geçti, kendisi istifa etti, görevden aldı. 3 bakanın görev değişikliği yapıldı. Yüce Divan'a göndermediler. 

Söyledikleri 2013 yılındakinden söylediklerinde farklı değil aslında. Erdoğan'ın hâlâ sessizliğini koruması... Bir kirlilik var ortada. Yüce Divan’a gönderirsen işin ucu sana kadar gelecek tehdidi yapıldı. Diğerlerinin sözü.

Cemil Çiçek’in ‘Bunların Yüce Divan’a gitmesi gerekirdi’ ifadesini kullanması son derece doğru ve yerinde. Erdoğan Bayraktar’ın kızdığı nokta şu, beni diğer 3 bakanla yan yana koyuyorsunuz. Bir şey varsa ben görevi kötüye kullandım diyor, onlarınki rüşvet alma diyor. 

Bir ülkenin bir numaralı insanı mal varlığı dolayısıyla tehdit ediliyorsa o kişi o ülke için bir beka sorunudur.

Yolsuzluklar bir devleti içten içe çürütür. En tepedeki rüşvet alırsa aşağı kadar yansır. Venezuela’da 5 ton kokain yakalandı. Türkiye bağlantılı olduğu açıklandı, Türkiye’de bu konuda soruşturma olmadı. Mersin ve Derince Limanı’nda yine kokain yakalandı, savcılar soruşturma başlatılmadı. Devlette çürüme bakın hangi boyutlara ulaşıyor."


YORUMLAR

  • 0 Yorum