Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

Televizyonların Ankara temsilcileri ile görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, her liderin kafasında bir isim olduğuna dikkat çekti.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması
24 Aralık 2021 - 16:36


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, televizyon kanalların Ankara temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda gündeme dair soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu,“Cumhurbaşkan adayı olacak mısınız?” sorusuna yanıt verdi.

Erken seçimi işaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, "İttifak görüş birliği içinde olursa tabii ki onurlu bir görev." ifadelerini kullandı.

“HER LİDERİN KAFASINDA BİR İSİM VARDIR”
Kılıçdaroğlu, “Erken seçim kararı alınırsa ittifak süratli bir şekilde aday belirler. Tahmin ediyorum her liderin kafasında bir isim vardır. Millet İttifakı'nda ekonomi, demokrasi ve parlamenter sisteme dönüş konusunda büyük bir mutabakat var. Şimdiden iktidara geldiğimizde hangi kararları, hangi sürede alacağımızla ilgili çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

İTTİFAKA BAŞKA PARTİLER GİRECEK Mİ?
Başka partilerin Millet İttifakı'na katılımı ile ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, “Kamu yönetimine süratle liyakatli kişileri atamamız gerekiyor. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme ne sürede geçeceğimizi belirlememiz lazım. Bu çalışmaların hepsini yapıyoruz. Millet İttifakı'na başka partilerin dahil olması ittifak ortaklarının alacağı bir karar.” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum