Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı adayı açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı adayını buldu” şeklindeki iddialara yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Öyle bir şey yok; adaylık isteyen kimseye olumlu yanıt vermedim” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı adayı açıklaması
30 Ekim 2021 - 11:46
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı adayını buldu” şeklindeki tartışmalarada yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, “Öyle bir şey yok. Doğrusu çok kişi geliyor. İş dünyasından, eski politikacılardan, bürokratlardan, başka kesimlerden… Rapor yazıp getirenler, özgeçmiş bırakanlar oluyor. Böyle bir beklenti var. Sanıyorum diğer liderlere de gidenler var" dedi.

"KONUŞMAMIZ OLMADI"
Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben herkese aynı şeyi söylüyorum. Buna Millet İttifakı olarak karar vereceğiz. Ve henüz Sayın Meral Akşener ile olsun, görüştüğümüz diğer liderlerle olsun adayın kim olması gerektiği konusunda bir konuşmamız olmadı” ifadelerini kullandı.

Murat Yetkin’in sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Peki, gelenlere ‘Olmaz’ deyip söylentilerin önünü kesme yoluna neden gitmiyorsunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:
“Birincisi, kimseye ‘Sen olmazsın’ ya da ‘olamazsın’ demiyorum. Çünkü Millet İttifakı olarak belki de bir liderin önerisi o isimlerden birisi olabilir. O yüzden ben ‘olmaz’ deme hakkını tek başıma kendimde görmüyorum. İkincisi, böyle bir negatif dil kullanmak benim doğama aykırı. Ama ben kimseye olumlu bir yanıt vermiş de değilim. Defalarca adayı birlikte belirleyeceğimizi söyledim, söylüyorum.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum