Kemal Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret açıklaması: Oranı küçümsemiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 4 bin 250 TL'lik asgari ücret hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, "TÜİK'e yaptığım ziyaret etkilerini gördük. Bu oranı küçümsemiyoruz. Eğer enflasyonu da kontrol altına alırlarsa çalışan kardeşlerimiz rahat bir nefes alır" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret açıklaması: Oranı küçümsemiyoruz
16 Aralık 2021 - 16:10


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu parti genel merkezinde ziyaret etti. Görüşmenin ardından iki lider ortak basın açıklaması yaptı.

1 Ocak 2022'den itibaren geçerli olacak asgari ücretin 4 bin 250 TL olmasını değerlendiren Kılıçdaroğlu, "4 bin 250 lirayı yadırgamıyoruz. Enflasyonu, fiyat artışlarını kontrol ederlerse en azından asgari ücretli kardeşlerimiz biraz nefes alarak sürdürebilir. Ancak enflasyonu kontrol etmeniz lazım" dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bunlara sormak lazım sizin geçmişinizde acaba siz Türk Lirası'nın olduğu bu ülkede dolarla mı çalıştırıyordunuz bu insanları" açıklamasına ilişkin ise "Dolarla aylık alanlar var, listeyi yayımlayabiliriz" ifadelerini kullandı.

"VATANDAŞ GEÇİNEMİYORSA BİR ANLAMI KALMAZ"
Karamollaoğlu ise "Fiyatlar bu rakamın üzerine çıkmışsa, bu fena bir rakam değil. Ancak vatandaş geçinemiyorsa 5250 olmasının da bir anlamı kalmaz. Asgari ücret açlık sınırının altında olamaz" diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum