Kemal Kılıçdaroğlu'ndan adaylık hamlesi: Partililere o sözü yasakladı iddiası

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partililere, “Gönlümün adayı Kılıçdaroğlu” sözünü yasakladığı ve “Kılıçdaroğlu CHP’nin adayı” demelerini istediği iddia edildi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan adaylık hamlesi: Partililere o sözü yasakladı iddiası
23 Mayıs 2022 - 15:54


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Maltepe'deki "Milletin Sesi" mitinginin ardından çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Odatv'nin haberine göre CHP liderinin, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda partililerden “Gönlümün adayı” yanıtı yerine “Kılıçdaroğlu CHP’nin adayı” demelerini istediği öne sürüldü.

"DEĞİŞİME HAZIR" MESAJI
Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü Maltepe mitinginde “Uzun süredir söyleyecekleri elle tutulur hiçbir şey kalmadı artık. Uzun zamandır değişim rüzgarları esiyor. Türkiye değişime hazır” mesajı verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun dünkü konuşması “Cumhurbaşkanlığı adaylığına yeşil ışık” olarak yorumlandı. Kılıçdaroğlu miting konuşması ve miting sonrası sosyal medya mesajlarında “celladına benzememe” uyarısı yapmıştı.

Kılıçdaroğlu şu ifadelere yer vermişti: 
“Bana çok iyi kalplisin, kibarsın ama… diyen vatandaşlarımız oluyor. Saygı duyuyorum ancak celladımıza benzeyerek mi değişim getireceğiz bu ülkeye? Suçluya hep beraber dikleniriz. Milletime ise kibar olmaya, boynum kıldan ince olmaya devam edeceğim. Bu saatten sonra değişemem”


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum