Kemal Kılıçdaroğlu: Memurları değil, mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, devlet memurlarına çağrıda bulunduğu açıklamasından dolayı kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Saray ve şurekası savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarmış, bulunmazsanız namertsiniz. Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Ama mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Memurları değil, mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum!
19 Ekim 2021 - 14:31

“Siyasi cinayetler kaygım var. İktidardan gitmemek için her yolu deneyecektir” sözleriyle ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la girdiği “bürokrat” polemiği nedeniyle ülke gündemine damga vuran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

 Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:
"Kanun dışı işleri emir olarak telakki edemezsiniz” dedim. Bundan rahatsız oluyorlar. İkili bir yapı ortaya çıktı. Biri, devleti için çalışan memurlar; diğeri Saray için, rantiye için, uyuşturucu baronu için çalışanlar! Devlet memurlarına “Görevinizi yapın” dedim. “Kim yasa dışı talimat verirse orada durun ve yapmayın, hırsızlığa bulaşmayın” dedim. Saray ve şürekâsı savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarmış, bulunmazsanız namertsiniz. Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir.

Kim devlete hizmet ediyorsa başımın üstünde yeri vardır. Ama mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum. Kimsenin hakkını yedirmeyeceğim. Bütün kamu görevlilerine sesleniyorum: Görevinizi millet adına yapınız, mafyatik ilişkiler sizi zorlarsa bu kardeşinize haber verin, oraya gelip onların başına çökeceğim.

"DEVLETİN MEMURU MİLLETİN İŞİNİ YAPAR"
Saray’ın baş memuru var. Fuat Bey. Vesayet ve paralel yapı oluşturmaya çalışıyormuşum. Çalışanlarımızın diyor. Kimsin sen? Devlet memuru ne zamandan beri çalışanlarınız oluyor. Bu lafı kullandığın andan itibaren toplumu bölüyorsun. Devletin memuru milletin işini yapar. Kullandığım her cümlenin kanunda yeri vardır. Gideceksin Erdoğan ailesinin vakfından torpil yapacaksın, devlete yerleşeceksin. Biz bunu yapınca kıyamet kopacak. Bazı bürokratlar 'Emir aldık' diyebilir. Olmaz, kanun dışındaki emire uymayacaksın.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum