Kemal Kılıçdaroğlu, Man Adası davasını kazandı: "Yargıtay, Erdoğan'a ders verdi"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Man Adası davasını kazandıklarını açıkladı. Çelik, "Yargıtay, Erdoğan’a ders verdi" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Man Adası davasını kazandı: "Yargıtay, Erdoğan'a ders verdi"
13 Nisan 2022 - 10:41 - Güncelleme: 13 Nisan 2022 - 10:47


Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Man Adası iddiaları nedeniyle dava açmıştı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'ten açıklama geldi.

Avukat Celal Çelik’in sosyal medyadaki paylaşımında, “Bu kez Yargıtay, Erdoğan’a ders verdi! MAN Adası davalarında da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu haklı çıktı ve kazandık! Suç işleyen sözde hakimlerce (3 davada) verilen yüzbinlerce TL’lik kararlar Yargıtay tarafından bozuldu! Kazanmaya ve ders vermeye devam edeceğiz! Sözümüz söz!” dedi.

NE OLMUŞTU?
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 5 Aralık 2017 tarihinde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının Man Adası'na para gönderdiği iddiası üzerine, Cumhurbaşkanı ve yakınları Kılıçdaroğlu hakkında, 1.5 milyon TL'lik manevi tazminat davası açmış, yargılama sonucu da mahkeme Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan ve yakınlarına 142 bin TL ödemesine karar vermişti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum