Kemal Kılıçdaroğlu: "İsmail Kahraman'ın ilk dört madde ile ilgili sözlerini benim sanıyor, Erdoğan sağlık raporu almalı"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor 'Gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz' diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor" sözlerine cevap verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu: "İsmail Kahraman'ın ilk dört madde ile ilgili sözlerini benim sanıyor, Erdoğan sağlık raporu almalı"
06 Ekim 2021 - 14:08 - Güncelleme: 06 Ekim 2021 - 15:31


Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün TBMM'deki AKP grup toplantısında yaptığı konuşmada, ‘Yeni Anayasa’ tartışmalarına ilişkin “Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor ‘Gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz.’ diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor” demişti.

Erdoğan'ın sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:
"AK Parti'nin ileri gelenleri “Anayasanın ilk dört maddesinin değişmesini” talep ediyor; Erdoğan, benim söylediğimi zannediyor. Artık sağlık raporu istemek, bir devlet güvenliği meselesi haline gelmiştir. Erdoğan, bağımsız bir kuruluştan, sağlık raporu almalıdır, hem de hemen!"


YORUMLAR

  • 0 Yorum