Kemal Kılıçdaroğlu, Et ve Süt Kurumu'na alınmadı

Sosyal medya hesabından açıklama yaparak Et ve Süt Kurumu'ndan randevu istediğini ve saat 10.00'da kurumu ziyaret edeceğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Et ve Süt Kurumu'na alınmadı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Et ve Süt Kurumu'na alınmadı
08 Nisan 2022 - 10:09 - Güncelleme: 08 Nisan 2022 - 10:18


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ardından tartışılan et fiyatları sonrası Et ve Süt Kurumu’na gideceğini duyurmuştu.

Et ve Süt Kurumu (ESK), binası önünde gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na kapılar açılmadı. Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili (ESK) kapısının önünde açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, ESK'nın önünde şu açıklamayı yaptı:
"Daha önce TÜİK’e gitmiştim. Emeklilerin, asgari ücretlilerin, memurların, dul ve yetimlerin haklarını savunmak için. Çünkü TÜİK, enflasyonu düşük göstererek milyonlarca insanın düşük zam almasının yolunu açıyordu. Buna toplumun dikkatini çekmek için TÜİK’e gitmiştim.

Daha sonra sözlü sınavda hakları yenen gençlerin uğradığı haksızlığı kamuoyuna duyurmak için MEB’e gitmiştim. Türkiye’de KPSS’de dereceye giren pek çok genç üzülerek ifade edeyim sözlü sınavda elenmişlerdi torpilleri olmadığı için.

Bugün Et ve Süt Kurumu’nun önündeyim. Burada bulunmamın temel nedeni çocukların haklarını savunmak. Kadın milletvekilleri ile beraberim. Kadın milletvekilleri, bütün anneler çocuklarının iyi beslenmesini isterler.

Beslenme bir haktır. Yeterli beslenme bütün çocuklar için bir haktır. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi lazım. Bu çok ama çok önemlidir. Tarım Bakanı dün katıldığı bir televizyon programında ‘Türkiye’de aç ve açıkta kimse yok. Herkesin karnı tok’ diye bir açıklama yapıyor. Tarım Bakanı’nın Türkiye gerçeklerinden haberi yok."


YORUMLAR

  • 0 Yorum