Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslendi: Kaç milyon dolarını Türk Lirası'na çevireceksin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın Türk Lirası açıklamalarına değindi. Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu, "Dolarlarınızı Türk lirasına çevirin, diyorsunuz. Erdoğan kaç milyon dolarını Türk lirasına çevirecek bir örnek olsun” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslendi: Kaç milyon dolarını Türk Lirası'na çevireceksin
20 Ocak 2022 - 15:30


Ankara’da; Konut Görevlileri Sendikası’nı (KONUT-SEN) ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek “Dolarlarınızı Türk lirasına çevirin, diyorsunuz. Erdoğan kaç milyon dolarını Türk lirasına çevirecek bir örnek olsun” dedi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
“Fakirden fukaradan yana, garipten gurebadan yana, hükümet hiçbir fedakârlık yapmamıştır. Hangi fedakarlığı yaptı? Eğer bir fedakârlık yaptıysa, birilerine imkân sağladıysa, gidin bakın dolarla ihale alanlar, hepsi karlı, garanti alanlar karlı. Bankada 1 milyon lira tasarrufu olanlar, kur garantisi alanlar… Fakir fukaraların ödedikleri vergilerden alıyorsun, götürüyorsun onlara kur garantisi olarak ödüyorsun. Sonra da adalet, hak, hukuk diyorsun. Dolarlarınızı Türk lirasına çevirin diyorsunuz. Kendi yakınlarının getirsin paralarını, dolarlarını getirsin Türk lirasına çevirsin. Önce bu millete örnek olsun. Erdoğan kaç milyon dolarını Türk lirasına çevirecek bir örnek olsun.”

“84 MİLYONUN AHINI ALDINIZ, GERİYE VAHI KALDI ZATEN”
Kılıçdaroğlu, TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer’in "Enflasyon hesabında ben 84 milyona karşı sorumluyum, bir yanlışa imza atarsam 84 milyonun hakkını yemiş olurum" sözlerini ise şöyle yorumladı:

“Bürokrasinin çürüdüğünü biliyorum. Saraydan alınan talimatla enflasyon rakamı açıklanıyor. Bunlar markete, pazara gitmiyorlar mı; yumurtanın, yağın fiyatını görmüyorlar mı, peynirin, sütün, zeytinin fiyatını bilmiyorlar mı? '84 milyonun ahını alamam' diyor zaten ahını aldınız geriye vahı kaldı."

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili soruya ise “Millet İttifakı adayımızı belirleyecek. Kimse şundan bir endişe duymasın 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı olacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum