Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik kullanımının kademeli olarak azaltılması çağrısına hazırlanıyor

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan zam hazırlığındaki şirketlere karşı tartışmalı bir tepki önerisi geldi. Kılıçdaroğlu, zam yapılması durumunda halka "Kademeleri olarak elektrik tüketimini durdurma" çağrısı yapacaklarını açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik kullanımının kademeli olarak azaltılması çağrısına hazırlanıyor
02 Ekim 2021 - 16:38

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bolu Abant’ta düzenlediği değerlendirme toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu, zam hazırlığında olan elektrik şirketleriyle ilgili protesto çağrısında bulunacaklarını ve olasın bir zam durumunda elektrik kullanımının kademeleri olarak durdulmasını isteyeceklerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu'nun sözleri gündeme bomba gibi düşerken, bu eylemin nasıl yapılacağı konusunda kafalar karıştı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o açıklaması: 
"Elektrik şirketlerine de iki sözüm var. Zam hazırlığı yapıyorlar. Onları uyarmak bizim ortak görevimizdir. Milletin sırtına çökmeye çalışırsanız elektriğe zam yapmaya kalkarsanız bunun bedelini ödeyeceksiniz. Eğer zam yapmaya kalkarlarsa gerekirse kademeli olarak tüketimi durdurmaya çağıracağız halkımızı bunun mücadelesini vereceğiz.''

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“BU ZAMLARIN SORUMLUSU KİM?”
İşsizliğe bakıyorsunuz rekor seviyede. Akademik dünya artık Türkiye’de derin yoksulluk araştırması yapıyor. Faturalarını ödeyemeyen milyonlar var. 2014’den bu yana kişi başına düşen milli gelir sistematik olarak düşüyor.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir tablo hiç olmadı. Türkiye aslında yönetilmiyor, günlük kararlarla yönetiliyor. Plan yok. Daha ağır, ciddi tablolar çıkacak önümüze. İğneden ipliğe her şeye zam geleceğini herkes biliyor artık.

Bu zamların sorumlusu kim? Bu dertleri başımıza açan kim bunu sormak zorundayız.
Son üç haftada 260 milyar liralık ek yük getirildi milletin sırtına. Bu parayı saray mı, sarayın beslemeleri mi, beşli çete mi ödeyecek yoksa 83 milyon mu ödeyecek?

"BEN SİZİN OYUNUZA DEĞİL, SORUNLARINIZA TALİBİM"
Yolsuzluğun bu kadar meşrulaştığı bir süreç hiç yaşamadık. Yolsuzluğu meşrulaştıran kim? Bunu sormak zorundayız.

Yapacak çok işimiz var. Vatandaşlarla yaptığım toplantıda ‘Ben sizin oyunuza değil sorunlarınız talibim’ diyorum.

CHP BU AĞIR YÜKÜ ORTADAN KALDIRACAK
Çünkü bu ağır yükü ortadan kaldıracak, sağlıklı ve tutarlı politikacıları ortaya koyacak partinin adı CHP. Biz bunu yapacağız, yapmak zorundayız.

Tarihin bize yüklediği böyle bir sorumluluk var. Onlar sorunlardan kaçıyorlar ama biz sorunlara talibiz. Daha gelişmiş bir ülkede yaşamak istiyoruz.
*Gittiğiniz her yerde biz sizin oyunuza değil sorunlarınıza talibiz deyin. Bütün sorunlara talibiz.

Onlar sorunlardan kaçıyorlar. Sorunları çözeceğiz. Daha onurlu bir ülkede yaşamak istiyoruz. Şunu da gittiğiniz her yerde ifade edin Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur.

Sorunlar baskı ile tehdit ile çözülmez. Sorunlar akılla mantıkla deneyimle çözülür. CHP milletvekili olarak vatandaşlarımızın uçuruma savrulmasına izin vermeyeceğiz diyeceğiz.

Freni patlamış bir kamyonda hep beraber yokuş aşağı gidiyoruz. Halkımızla beraber bu sorunları çözeceğiz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum