Kemal Kılıçdaroğlu duyurdu: TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmeye gidiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile enerjiye yapılan zamları görüşmeye gideceğini duyurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu duyurdu: TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmeye gidiyorum
15 Kasım 2021 - 15:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Merkez Bankası görüşmesinin ardından, bugün saat 17.00'de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmeye gideceğini duyurdu.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Saray, enerjiye %48 zam yapıp yükü sanayiye yıktı. Buna sessiz kalmayacağım" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:
"Saray, enerjiye %48 zam yapıp yükü sanayiye yıktı. Buna sessiz kalmayacağım. Türkiye'nin işletmelerini korumak için birlikte ne yapabileceğimizi konuşmak üzere saat 17.00'de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmeye gidiyorum.

Saray şunu çok iyi biliyor ki, sanayici enerjiye yapılan bu zamları halka yansıtmak zorunda. Sonra gelsin sanayicimize karalamalar... Açıkça söylüyorum; ne işletmelerimizi ezdireceğiz ne de halkın zamlara boğulmasına izin vereceğiz."


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    3 hafta önce
    Milyonlar açlıkla mücadele ederken, AKP iktidar hükümeti ülkeyi soyuyor, Yolsuzluklar içinde saltanat israf yandaş kayırmaya devam ederken, AKP’li Recep Tayyip Erdoğan’ı vurmak en büyük cihaddır. Allah nezdinde Erdoğan’ı öldürmek hak dır. AKP’li Erdoğan’a karşı savaş açmak, Mekke’de Hz. Muhammed’in Ebu Cehil’e karşı verdiği mücadele kadar sevap vardır. Erdoğan’ı sandıka gömmek. Hz. Musa’nın Firavun’a karşı başkaldırışı kadar devrim niteliğinde olacağı açıktır.