Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücret önerisini açıkladı: Dolar kuru üzerinden rakam verdi

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren asgari ücrete ilişkin tartışmalar sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret önerisi geldi. Kılıçdaroğlu, asgari ücretin 5 bin 500 lira olması gerektiğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücret önerisini açıkladı: Dolar kuru üzerinden rakam verdi
14 Aralık 2021 - 15:30

Yeni yıla sayılır günler kala milyonlarca çalışan gözünü asgari ücrete çevirdi... Asgari ücret için 4. toplantının tarihi henüz belli olmazken, hükümet ve sendikalar arasında düzenlenen son pazarlık toplantıları sürüyor.

'Aile Destekleri Sigortası Tanıtım Toplantısı'na katılan Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretteki beklentilerini yineledi. Kılıçdaroğlu bugün yaptığı açıklamada asgari ücretin 5 bin 500 TL olması gerektiğini söyledi.

"384 DOLAR OLSUN"
Yakın zamanda ücretin belirleneceğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Adı üstünde asgari ücret, yani en düşük ücret. Bir ailenin geçinmesi için en düşük ücret bu. Bakınız bu yılın başında 2021 yılının Ocak ayında asgari ücret net 2 bin 825 liraydı o günkü dolar kuru 384 dolar. Yeni asgari ücreti belirleyeceklerse 384 doların (5.482,91) karşılığı olan Türk Lirası'nı versinler. Yani yılbaşındaki hakkını yıl sonunda da teslim etsinler" dedi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum