Kemal Kılıçdaroğlu, 103 emekli amiral hakkında ilk kez konuştu!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Montrö Bildirisi'ne imza attığı için yargılanan 103 emekli amiral hakkında ilk kez açıklama yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, 103 emekli amiral hakkında ilk kez konuştu!
22 Mart 2022 - 13:54


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM'deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, 103 emekli amiral hakkında ilk kez konuştu.

CHP lideri, "Emekli amiraller yargılandı. Montrö'nün önemini vurgulayan amiraller yargılanıyordu. Onlar dik ve onurlu görev yaptılar. Emekliliklerinde de aynı duruşu sergiliyorlar" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 
"Yıllardır içerde olan askeri öğrenciler var. Az kaldı merak etmeyin. Osman Kavala, Demirtaş var. Bugün AK Parti'den de 'AİHM kararlarına uymalıyız' diye sesler gelmeye başladı. Eğer bu sesler daha da güçlenirse son derece mutlu oluruz.

FURKAN VAKFI AÇIKLAMASI
Gösteri yapmak, hak aramak her demokraside olması gereken temel kurallardan birisidir. Anayasa 34 'Herkes önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir' diyor.

Furkan Vakfı'nı seversiniz sevmezsiniz yürüyüş yapmak istiyorlar. Orantısız güç kullanıldı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez başörtülü kadınlar bu kadar ağır bir zulümle karşı karşıya kaldılar. Buradan onlara da söz veriyorum. İktidarımızda göreceksiniz herkesin düşüncesine, inancına, kimliğine, yaşam tarzına saygı göstereceğiz."


YORUMLAR

  • 0 Yorum