Kastamonu'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında askerler Erdoğan posteri açtı

Kastamonu Valiliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü resmi kutlama programında çerçevesinde gösteri yapan Jandarma Komando Eğitim Alayı Komutanlığı askerleri, gösteri sonunda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterini açtı.

Kastamonu'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında askerler Erdoğan posteri açtı
29 Ekim 2021 - 18:08 - Güncelleme: 29 Ekim 2021 - 18:14

Kastamonu'da Valilik tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı nedneiyle tören geçişi, halk oyunları ve çeşitli etkinliklerin yapıldı. Törende Jandarma Komando Eğitim Alayı Komutanlığı askerleri de bir gösteri yaptı.

ASKER, ERDOĞAN POSTERİ AÇTI
Askerler yaptıkları gösteri sonunda 4 insan kulesi oluşturdu. Kulelerden birinde Atatürk’ün, diğerinde de Erdoğan’ın posteri askerler tarafından açılırken ortada kalan kulede de Türk bayrağı açıldı. Askerin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini açması tepki çekti. CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ile İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in sert eleştirilerde bulundu.

"HADSİZLİK"
Sözcü'nün haberine göre, CHP Milletvekili Hasan Baltacı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi kutlama programında partili bir Cumhurbaşkanı olan Erdoğan’ın posterinin açılmasının hadsizlik olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Törende ne yazık ki askerimize bir poster açtırıldı. O askerin eline hele de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı’nın posterini verip de burada açtırmak bu halka, Cumhuriyet'i kuranlara saygısızlıktır.

Bayram millettin, vali devletindir. Bu ülkenin kurucusu ve ebedi başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Partili Cumhurbaşkanı'nın posterinin şov için askerlerimizin elini tutuşturulması hadsizliktir.

Hiç kimse unutmasın, ‘Ya istiklal, ya ölüm’ emrini veren Mustafa Kemal Atatürk'le, çocuklarına çürük raporu alıp da askere göndermeyenler bir ve aynı değildir. Kendilerini Mustafa Kemal Atatürk'le asla eşitlemesinler.

Hiç kimse unutmasın, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyenlerle, egemenlik ‘şahsım’ diyenler ve şahsının çocuklarının kasalarına bu memleketin alın terini akıtanlar bir ve aynı değildir."

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum