Kaşıkçı Elması çalındı mı? Milli Saraylar'dan resmi açıklama geldi

Kaşıkçı Elması'nın Topkapı Sarayı'ndan çalındığı iddiası sosyal medyada gündem oldu. Milli Saraylar, iddiaların ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Kaşıkçı Elması çalındı mı? Milli Saraylar'dan resmi açıklama geldi
12 Mayıs 2022 - 13:18


Tarihi elmasların en büyüğü ve en meşhurlarından biri olan 86 karatlık Kaşıkçı Elması'nın Topkapı Sarayı'ndan çalındığı iddiası sosyal medyada gündem oldu.

Twitter'da TT (Trend Topic) olan Kaşıkçı Elması'nın kaybolduğuna dair paylaşımların ardından Milli Saraylar'dan açıklama geldi.

"HUKUKİ YOLLARA BAŞVURULACAKTIR"
Milli Saraylar'dan yapılan açıklamada, "Tarihî elmasların en büyüğü ve en meşhuru olarak gösterilen Kaşıkçı Elması, 2,5 yıldır Topkapı Sarayı’nda silah koleksiyonunun yer aldığı Dış Hazine Bölümü’nde sergilenmektedir" denildi.

Açıklama şöyle devam etti:
"Kaşıkçı Elması’nın kaybolduğu veya değiştirildiği ile ilgili gerçek dışı iddialar, Türkiye turizminin canlanmaya başladığı şu günlere hareketliliği baltalamaya yönelik maksatlı ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik girişimlerdir. Başkanlığımızın her türlü iletişim ve bilgi sunma kanalları kamuoyuna açıktır. Gerek basında gerekse sosyal mecralarda yer alan mesnetsiz ve gerçek dışı iddialarla ilgili hukuki yollara başvurulacaktır."

YORUMLAR

  • 1 Yorum