Karim Benzema'ya Valbuena'ya şantaj yapmaktan hapis cezası verildi!

Real Madrid'de forma giyen Fransız futbolcu Karim Benzema, Mathieu Valbuena'ya şantaj yapmak suçundan 1 yıl ertelenmiş hapis cezası ve 75 bin euro para cezası aldı.

Karim Benzema'ya Valbuena'ya şantaj yapmaktan hapis cezası verildi!
24 Kasım 2021 - 12:44

Fransa Milli Takımı'ndan arkadaş olan ikiliden Benzema, Valbuena'ya bir seks kasetiyle şantaj yapmaktan yargılanıyordu. 2015 yılında ortaya çıkan olayla ilgili yargılama süreci sona erdi.

Buna göre savcının 10 ay ertelemeli hapis ve 75 bin euro para cezası talebine karşın mahkeme Benzema'ya 1 yıl ertelemeli hapis ve 75 bin euro para cezası verdi.

NELER OLMUŞTU?
2015 yılında Mathieu Valbuena, bir şantajcının arayıp kendisiyle ilgili gizli çekilen videoyu yayınlamakla tehdit ettiğini ve şantajcının 150 bin euro istediğini polise bildirmişti.

Karim Benzema ise 2015 yılının Ekim ayında milli takımdan arkadaşı Mathieu Valbuena'ya yapılan şantaj girişimine yardım ettiği gerekçesiyle gözaltına alınmış, tutuksuz yargılanma kararı sonrası serbest bırakılmıştı.

Söz konusu davada özel hayatına ilişkin gizli olarak çekilmiş bir videonun Mathieu Valbuena'ya gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin euro para istendiği ortaya çıkmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum