Kar yağışı başladı, Meteoroloji'den peş peşe hava durumu uyarısı!

Meteoroloji'nin uyarısını yaptığı kar yağışı Türkiye'de etkisini hissettirmeye başladı. Sabah saatlerinde İstanbul beyaza bürünürken, birçok kentte de kar etkili oluyor. Meteoroloji, çığ, buzlanma ve yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.

Kar yağışı başladı, Meteoroloji'den peş peşe hava durumu uyarısı!
18 Mart 2022 - 09:51


 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahminlerini açıkladı. Yağışlı ve soğul bir Mart ayı yaşayan Türkiye, yeniden beyaza bürünüyor. Bugün güney illerimiz hariç tüm şehirlerimizde yoğun kar bekleniyor. Yarın etkisini artırması beklenen kar yağışının pazartesiden itibaren sıcaklıkların yükselmesiyle hafiflemesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN 3 UYARI BİRDEN
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güney Anadolu ile Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Çanakkale’nin iç kesimleri, Kütahya, Afyonkarahisar, Mersin, Adana’nın kuzey ve batısı, K. Maraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Doğu Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’nun güneybatısında yağmur ve sağanak şeklinde görülmesi beklenen yağışların gece saatlerinde Trabzon’un doğusu ile Rize ve Hopa çevrelerinde, yarın Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, İstanbul, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ile Diyarbakır ve Batman'ın kuzey ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum