Kameramana tokat atan Muharrem Sarıkaya'dan yeni açıklama!

İHA muhabirine tokat atan HaberTürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, istifasının ardından sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.

Kameramana tokat atan Muharrem Sarıkaya'dan yeni açıklama!
20 Aralık 2021 - 13:58


Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj gerçekleştiren gazeteci Muharrem Sarıkaya'nın, yanına gelip mikrofonunu ayarlayan ajans çalışanı Ahmet Demir’i tokatladığı anlar kamuoyunda infial yaratmıştı.

HaberTürk'ten yapılan açıklamada ise Sarıkaya'nın görevinden istifa ettiği açıklanmıştı. Sarıkaya, istifasının ardından sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.

Sarıkaya, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:
"Yaşanan olayla ilgili olarak hiçbir ama, fakat ve mazeret aramıyorum; hayatım boyunca da bu olayla ilgili bir tek amaya, fakata ve mazerete sığınmayacağım. Bu hatayı meslektaşlarıma, onların da aynı duruma düşmemesi için meslek yanlışı olarak örneği olarak anlatacağım.

Hataydı, temsil ettiğim kurum açısından da bana yakışmadı... Kendisinin de açıklamasında olduğu gibi, kameraman Ahmet Demir ve İHA Bölge Müdürü'nden kurumu adına özür diledim.

İçimde uhde kaldı, bir saat kadar sonra tekrar telefonla aradım, her ikisinden ve ailelerinden özür dilediğimi ilettim. Dün de arayıp özrümü yineledim. Ciner Medya Grubu yönetimi ve çalışma arkadaşlarımdan da özür diliyorum.

Olaya tepki gösteren tüm kamuoyundan, meslektaşlarımdan ve ailemden, onlara böyle bir olayı yaşattığım için de özür diliyorum. Bugün itibarıyla Ciner Medya Grubu Ankara Temsilciliği görevinden ayrılmış bulunuyorum. Saygılarımla."

YORUMLAR

  • 0 Yorum