Kaçakların yürüyüşü geceleri devam ediyor: Van Erciş'ten gelen yeni görüntüler!

Van'dan yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Afganistan'dan kaçan çok sayıda kişinin Türkiye'ye girişleri böyle görüntülendi. Afganların yürüyüşü gece karanlık bastırınca da devam ediyor.

Kaçakların yürüyüşü geceleri devam ediyor: Van Erciş'ten gelen yeni görüntüler!
19 Temmuz 2021 - 23:55 - Güncelleme: 20 Temmuz 2021 - 00:16

ABD'nin Afganistan'dan çekilme kararının ardından Türkiye'yi hedef alan göç hareketlerine ilişkin yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Taliban'dan kaçtığını iddia eden on binlerce Afgan erkek, İran üzerinden Türkiye'ye geçiyor.

Yeni görüntüler İran sınırına 80 kilometre uzaklıktaki Van Erciş'in Haydarbey Mahallesi'nden. Kaçak yollarla Türkiye'ye giren Afganlar gece yarısı yürüyüşlerine devam ederek Türkiye'nin iç bölgelerine doğru ilerlemeye devam ediyor.

Görüntüler bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından böyle görüntülendi.

RESMİ MAKAMLARDAN AÇIKLAMA YOK
Gece yarısı yürüyüşünün yaklaşık 5 gün öncesine ait olduğu öğrenilirken, Aykırı'ya konuşan bölge kaynakları kaçakların geceleri daha yoğun bir şekilde gruplar halinde hareket ettiklerini ifade etti.

Gece yarısı yapılan ve görüntüleri ortaya çıkan kaçak geçişlere ilişkin resmi makamlardan herhangi bir açıklama gelmedi.YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Anand
  3 ay önce
  Seçimi kaybedersek meşrutiyet giderse afaganı salarım ab ye kozu
 • Araptan Dost Olmadı, Olmaz...
  3 ay önce
  Suriyeli, Afgan, daha da ne kadar varsa; akında "müslüman kardeşleriniz" karınıza kızınıza sarkıntılık ettiğinde, tecavüz ettiğinde; zaten hakkınızı resmi olarak verilen haklarla gasp ediyorlar ve sizler kör gibi görmemekte ısrar ediyorsunuz ama bunlar daha da kudurup malınızı paranı çaldığında, tüm bunları helal edin oldu mu... Namusunuzu, malınızı helal edin... Nasıl olsa sizin din kardeşiniz. Herşeyinizi paylaşın onlarla... Sakın şikayetçi falan olmayın. Pişman olacaklara şimdiden, burada yazmadığın en iyi dileklerini gönderiyorum.
 • sade T.C. Vatandaşı
  3 ay önce
  süleyman soylu göçmenleri kayıtsız mı sokuyor memlekete
 • mehemet
  3 ay önce
  Sen, 7 sülalen, beşikteki varsa torununa kadar 7 sülalen, şimdi güya seni eleştiren eski - çok eski de değil zaten- yardakçıların, ortakların, sana destek veren ne kadar insan varsa alayınızın............
 • a*ganları s-kim
  3 ay önce
  Keske ezseymis. Gram üzülmezdim.
 • ebuberkir sıddık
  3 ay önce
  hoşgeldiniz müslüman kardeşlerimiz
 • ebuberkir sıddık
  3 ay önce
  hoşgeldiniz müslüman kardeşlerimiz