Kaçak geçişler sürüyor mu! Afyonkarahisar'daki görüntüler tartışma yarattı

Afyonkarahisar'da şüphe üzerine durdurulan bir araçtan tam 99 kaçak çıktı. Pakistan ve Bangladeş uyruklu şüphelilerin Afganistan-İran-Türkiye rotasını izledikleri öğrenildi. Kaçakları taşıyan organizatörler tutuklanırken 99 kaçak, İl Göç İdaresi'ne teslim edildi.

Kaçak geçişler sürüyor mu! Afyonkarahisar'daki görüntüler tartışma yarattı
04 Kasım 2021 - 21:53
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 2 Kasım günü yapılan denetimlerde, kente giriş yapmak isteyen, kaçak göçmenleri taşıdığı değerlendirilen üç araç durduruldu.

Araçlarda bulunan 4 şüpheli ile üzerlerinde kimlik ve kimlik yerine geçen herhangi bir belge olmayan 22'si çocuk Pakistan ve Bangladeş uyruklu toplam 99 kaçak göçmen yakalandı. Ayrıca olayla bağlantısı bulunan 1 şüpheli de Uşak’ta yakalandı.

Kaçak göçmenleri taşıyan R.Ş., T.V., İ.Y., S.V. ve E.B., gözaltına alındı. 5 şüpheli, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Araçlara ve 20 bin 165 TL paraya el konulurken haklarında idari işlem yapılan 99 kaçak göçmen, İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum