İYİ Partili Durmuş Yılmaz: Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim

TBMM'deki konuşmasında "Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum; bu gece bir şey olabilir" diyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, özür diledi.

İYİ Partili Durmuş Yılmaz: Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim
20 Kasım 2021 - 14:22

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, "Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum; bu gece bir şey olabilir" açıklamasında bulunmuştu.

Yılmaz, Resmi Gazete'den değişik bir karar çıkmaması üzerine sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Yılmaz, öngörüşünün gerçekleşmediğini ifade ederek özür diledi.

Yılmaz, “Herhangi bir kulis bilgim ve duyumum yoktu. Sadece bugüne kadar Merkez Bankası yönetiminde yapılan değişikliklerin piyasaların kapalı olduğu hafta sonu gece saat 12.00'den sonra yapıldığı; hafta içinde sayın Hazine ve Maliye Bakanı'nın para politikası hakkındaki duruşuna, ifadelerine, sayın Erdoğan'ın grup toplantısında verdiği tepkiden hareketle Bakanın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir zamanda görevden alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada, “Ben, sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece saat 00.00’dan sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmi Gazete’yi takip etmenizi tavsiye ediyorum; bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk Lirası’nın üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 00.00’dan sonra Resmi Gazete’yi takip edin diyorum ve herkese iyi hafta sonları diliyorum” ifadelerini kullanmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum