İYİ Parti'nin oy oranını açıkladı: "Yıl sonuna kadar birinci parti olacağız"

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partisinin oy oranının yüzde 20 seviyesine ulaştığını açıkladı. Poyraz, yıl sonuna kadar birinci parti konumuna geleceklerine inandığını söyledi.

İYİ Parti'nin oy oranını açıkladı: "Yıl sonuna kadar birinci parti olacağız"
26 Mayıs 2022 - 13:53


İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Reuters'ın sorularını yanıtladı. Partisinin oy oranını açıklayan Poyraz, "Yıl sonuna kadar İYİ Parti olarak hem anketlerde hem kamuoyu vicdanında birinci parti konumuna geleceğimize inanıyorum" dedi.

"YÜZDE 20 DÜZEYİNDE BULUNUYORUZ"
Poyraz, "Şu anda anketlerde İYİ Parti yüzde 20 düzeyinde bulunuyor. Yıl sonunda kaç olacağımıza dair sayısal bir tespitte bulunmak mümkün değil. Türkiye birçok değişim ve etkenin olduğu bir yapıda. Birinci parti olma kararlılığımız ve iddiamız çok net” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti 2018 milletvekili genel seçimlerinde Yüksek Seçim Kurulu sonuçlarına göre yüzde 10 oy almıştı.

Partilerinin kurulduğu 2017’den bu yana çıkışta olduğunu belirten Poyraz, “Türkiye’nin böyle bir ihtiyacı vardı. İYİ Parti sosyal demokrat, milliyetçi, liberal fark etmeksizin herkesin merkezde siyaset yapma kararıyla yer aldığı bir parti. Bu çok önemli bir detay. Genel Başkanımız Akşener bu süreçte de 27 yıllık deneyimi ile partiyi yükseliş trendine oturttu. Başlattığımız ‘az kaldı’ kampanyası diğer kampanyalardan biraz farklılaşan bir kampanya… Bununla, Genel Başkanımız iktidar yürüyüşümüzün çok daha kararlı şekilde startını verdi.”
 
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum