İYİ Parti'den üniversitene mezunu gençlerin KYK borçları için öneri

Milyonlarca üniversite mezunu gencin dert yandığı KYK borçlarıyla ilgili İYİ Parti'den dikkat çeken bir öneri geldi. İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, "KYK kredi borçlarının büyük bir kısmı sosyal sorumluluk projesi kapsamında silinsin" önerisinde bulundu.

İYİ Parti'den üniversitene mezunu gençlerin KYK borçları için öneri
13 Ocak 2022 - 10:06

Üniversiteden mezun olduktan sonra yüksek faizle birlikte KYK borcu ödemek zorunda olan gençlerle ilgili İYİ Parti'den dikkat çeken bir öneri geldi.

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, “Bugün gençlerimizin 3'te 1'i en yoksul yüzde 20'lik kesimde yaşıyor. Resmi tanıma göre Türkiye'deki 12,3 milyon yoksul vatandaşımızın tam 6,2 milyonunu Z kuşağı ve Alfa kuşağından çocuklarımız oluşturuyor” dedi.

"SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİYLE SİLİNSİN”
Üniversite öğrencilerinin KYK borçları için İYİ Parti'nin çözüm önerisini açıklayan Özlale, “KYK kredi borçlarının büyük bir kısmının sosyal sorumluluk projesi kapsamında silinmesini öneriyoruz” dedi.

Özlale, uygulamayı şöyle özetledi:
“Bu programdan yararlanmak isterseniz, kendi yetenekleriniz, uygunluklarınız, istekleriniz doğrultusunda haftada en az bir gün, 1-2 saat boyunca bir sosyal sorumluluk projesinde çalışarak borçlarınızı ödeme şansına sahip olacaksınız.”

Özlale, söz konusu sosyal sorumluluk projelerini de “Çocuklara satranç öğretmek, oyuncak toplama kampanyalarında çalışmak, yaşlanmış vatandaşlarımızı huzurevinde ziyaret etmek, barınaklardaki hayvanlar için mama toplama kampanyası düzenlemek” diye örneklendirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum