İYİ Parti'den Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında yeni açıklama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin İYİ Parti'den yeni açıklama geldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, "Kemal Bey cumhurbaşkanı olması halinde doğru bir isimdir. Ancak tespiti sırasında birinci turda seçilmeyi sağlayacak bunu riske sokmayacak adayın tercihi doğru olur" dedi.

İYİ Parti'den Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında yeni açıklama!
08 Aralık 2021 - 11:55


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanı adaylığını değerlendirdiği sırada "Kazanamayacak birisine 'evet' demeyeceğiz" demişti. Aydın'ın sözlerinin ardından İYİ Parti'den yeni açıklama geldi.


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, "Kemal Bey cumhurbaşkanı olması halinde doğru bir isimdir. Ancak tespiti sırasında birinci turda seçilmeyi sağlayacak bunu riske sokmayacak adayın tercihi doğru olur" dedi.

HaberTürk'ten Sibel Erdem'e konuşan Paçacı, “Meral Hanım çok büyük bir fedakarlık yaptı, anketlerde oy oranları yüksek olduğu, kendisinin yükselen bir trendi olduğu halde daha önce söylediği sözün arkasında durarak cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Bu büyük bir fedakarlık örneğidir” diye konuştu.

“Bu söylediklerimizden Kemal Bey'e karşı olduğumuz sonucu çıkmasın ama İYİ Parti'nin yol haritası paydaşlarla ortak bir aday tespit edilmesi ve bu noktada seçilecek bir isim olması” diyen Paçacı, “Meral Hanım cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıklayarak büyük bir fedakarlık gösterdi ama ‘bu yarıştan çekildik, istediğiniz adayı destekleriz’ anlamına gelmez” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum