İYİ Parti'de Başkanlık Divanı değişti: İşte gelen ve giden isimler!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Başkanlık Divanı’nda kapsamlı bir değişikliğe giderek yapılanmayı yeniden oluşturdu. İşte gelen ve giden isimler...

İYİ Parti'de Başkanlık Divanı değişti: İşte gelen ve giden isimler!
30 Mart 2022 - 15:09 - Güncelleme: 30 Mart 2022 - 17:12


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Başkanlık Divanı’nda kapsamlı bir değişikliğe giderek yapılanmayı yeniden oluşturdu.

Teşkilat Başkanlığı görevini yürüten Koray Aydın, Siyasi İşler Başkanlığı’na alındı. Teşkilat Başkanlığı ise doğrudan Genel Başkan Meral Akşener’e bağlandı.

Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu‘nun yerine Rıdvan Uz getirilirken, Ağıralioğlu’na yeni görev verilmedi.

Gençlik Politikaları Başkanı Berna Sukas, Doğa ve Çevre Politikaları Başkanı Arzu Önşen ve Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Ömeroğlu‘na da görev verilmedi.

Kadın Politikaları Başkanlığı’na Ayfer Yılmaz getirilirken, Gençlik ile Doğa ve Çevre Politikaları başkanlıkları da doğrudan Akşener’e bağlandı.

Seçim İşleri Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Tolga Akalın, Milli Güvenlik Politikaları Başkanlığı’na getirilirken, bu görevi yürüten Nuri Okutan‘a görev verilmedi. Seçim İşleri Başkanlığı ise Eğitim Politikaları Başkanlığı görevini yürüten Şenol Sunat‘a bağlandı.

Siyaset Akademisi Başkanlığı'nın Genel Başkanlık bünyesinde yeniden yapılandırılacağı beliritldi. Ayrıca Doğa ve Çevre Politikaları Başkanlığı'nında Gençlik Politikaları Başkanlığı altında yeniden yapılandırılacağı ifade edildi.

KİMLER ÇİZİK YEDİ
Yavuz Ağıralioğlu, Berna Sukas, Arzu Önşen Ayşe Sibel Ömeroğlu ve Nuri Okutan başkanlık divanından çıkarılan isimler oldu.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İBRAHİM BİRBEN
    1 ay önce
    GECİKMİŞ BİR OPERASYON.MERAL HANIM ARTIK TEK BAŞINA SEÇİM KAZANMAK İSTEMİYOR. SORUMLULUKLARI PAYLAŞAN BİR KADRO İLE SEÇİM KAZANILIR. BANA BİR MİSAL VERİN YAVUZ AĞIRALİŞOĞLU BUGÜNE KADAR SEÇÖİM KAZANMAK İÇİN NE YAPTI. YAPTIĞI TEK ŞEY TAYYİP ERDOĞANIN KURDUĞU CÜMLELERİ İYİ PARTİ SYFASINDA KURUYOR.