İYİ Parti: Asgari ücrete zam en az yüzde 35 olacak

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı  Prof. Dr. Ümit Özlale, asgari ücrete ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundu. HaberTürk'ten Muharrem Sarıkaya’ya konuşan Özlale, “Asgari ücrete zam yüzde 35'in altında olmayacak" dedi.

İYİ Parti: Asgari ücrete zam en az yüzde 35 olacak
01 Kasım 2021 - 13:45

İYİ Parti’nin ekonomik konulardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özlale, HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya’ya 'Hükümetin bu yıl asgari ücretteki tahmini yüzde 35’in altında olmayacağı'nı belirtti. Özlale, bu yılki asgari ücret zammının yüzde 40’a kadar çıkmasının da olası olduğunun altını çizdi.

"ZAM ERKEN SEÇİME HAZIRLIK İÇİN YAPILACAK"
“Gerekçesini sordum, hükümetteki tüm hazırlıkların ve ekonomiye ilişkin çaba ve verilerin bir erken seçim hazırlığına işaret ettiğini ileri sürdü” diyen Muharrem Sarıkaya, İYİ Partili Özlale’nin, yapılanları 1994 yılında Tansu Çiller hükümetinin uygulamalarına benzettiğini söyledi.

3600 EK GÖSTERGE
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, hükümetin bu yıl asgari ücreti yüksek tutacağını gelecek yıla da asgari ücrette yeniden bir yükselme ile 3600 ek göstergeyi ekleyip seçime gideceği düşüncesinde.


YORUMLAR

  • 0 Yorum