İtalya'dan EURO 2020 öncesi "Türk taraftar" kararı!

EURO 2020 öncesinde İtalyan hükümetinden çarpıcı bir adım geldi. 11 Haziran'da Türkiye ile Roma'da açılış maçını oynayacak olan İtalya, Türkiye'den gelen Türklerin maça alınmamasına karar verdi.

İtalya'dan EURO 2020 öncesi "Türk taraftar" kararı!
09 Haziran 2021 - 09:29
EORU 2020'de A Milli Futbol Takımımızın 11 Haziran'da Roma'da İtalya ile oynayacağı A Grubu ilk maçı öncesinde, İtalyan hükümetinden flaş bir karar geldi. 

İtalyan hükümeti, İtalya-Türkiye maçına Türkiye'den gelen Türk vatandaşlarının alınmamasına karar verdi.

La Repubblica'nın haberine göre İtalyan hükümeti, 11 Haziran günü Türkiye saati ile 22.00'de oynanacak karşılaşmaya Covid-19 önlemleri ve seyahat kısıtlamaları kapsamında Türkiye'den gelecek taraftarların alınmamasına karar verdi. Karara göre Schengen bölgesinde oturma izni olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve AB pasaportu taşıyan gurbetçi vatandaşlar, karşılaşmaya bilet alabilecek.

İtalya'nın halihazırdaki sınır kontrol politikası, Schengen bölgesi dışından gelenlerin ülkeye alınmaması yönünde. Buna göre, Schengen bölgesi dışında kalan ve Birleşik Krallık'ın bir parçası olan Galler'in vatandaşları da Roma Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak maçları izleyemeyecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum