İstanbullular dikkat! İSKİ'den kritik 'donma' uyarısı

İstanbul'da etkili olması beklenen yoğun kar öncesinde İBB'den kritik bir uyarı geldi. İSKİ, vatandaşlardan su sayaçları ve tesisatlarını donmaya karşı korumalarını istedi.

İstanbullular dikkat! İSKİ'den kritik 'donma' uyarısı
08 Mart 2022 - 16:52


İstanbul'da önümüzdeki günlerde etkili olması beklenen Sibirya soğukları ve yoğun kar yağışı öncesi İSKİ'den açıklama geldi.

İSKİ, hava sıcaklıklarının zaman zaman sıfırın altına düşmesinin beklendiği, bu durumun da su sayaç ve tesisatlarının donmasına yol açabileceği belirtildi.

İSKİ'nin açıklaması şöyle:
"İstanbul’da önümüzdeki günlerde etkili olacak olan soğuk hava dalgası sebebiyle hava sıcaklıkların zaman zaman sıfırın altına düşmesi beklenmekte, bu durum su sayaç ve tesisatlarını donma tehlikesiyle karşı karşıya bırakabilmektedir. 

Su tesisatı ve sayaçlarında donmadan kaynaklanabilecek arızaların önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Açıkta bulunan su boruları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ve yalıtım malzemesi ile izole edilmelidir.

Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı ve etrafı soğuğu geçirmeyen izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır.

Bahse konu uyarılara dikkat edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması, olumsuz durumların yaşanmaması adına önem arz etmektedir.

Saygıdeğer İstanbullulara önemle duyurulur."


YORUMLAR

  • 0 Yorum