İstanbullular dikkat, Ekrem İmamoğlu açıkladı: Kar yağışının kaç gün süreceği belli oldu!

İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışı, sabahın erken saatlerinde başladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentteki son durum hakkında bilgi verdi. Kar yağışının kaç gün süreceğini açıklayan İmamoğlu, 3 ilçe için uyarıda bulundu.

İstanbullular dikkat, Ekrem İmamoğlu açıkladı: Kar yağışının kaç gün süreceği belli oldu!
10 Mart 2022 - 11:09


Sibirya'dan gelen soğuk hava dalgası etksini gösteriyor. Okulların tatil edildiği, memurların izinli olduğu İstanbul'da kar yağışı sabah erken saatlerde başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) kentteki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

KAÇ GÜN YAĞACAK
Kar yağışının 4 gün boyunca etkili olacağını belirten İmamoğlu, "Kentimizi etkisi altına alan kar yağışının yaklaşık 4 gün boyunca devam etmesini bekliyoruz. Ekiplerimiz gereken önlemleri almak için çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın trafik azlığını düşünerek kendi araçlarıyla yola çıkmasını tavsiye etmiyoruz. Mümkün oldukça toplu ulaşım araçları kullanılmalı" dedi. İmamoğlu şöyle konuştu:

"Pazartesi gününe kadar sürecek olan soğuk havayla beraber bazı ilçelerimizde daha fazla olmak üzere kar kalınlığının yüksek sayılara ulaşacağını arkadaşlarım bana bildirdiler. Bugün trafik yoğunluğunun sabah saatlerinde yüzde 35'lere çıktığını gördük, en yoğun hali bu oldu. Vatandaşlarımızın bizimle uyumlu bir biçimde sürece dahil olmadığı takdirde İstanbul'da karla mücadelenin başarılı olma şansı olmadığını ifade etmiştim. Bu bakımdan bizimle uyumlu bir süreç yürüten 16 milyon İstanbullu hemşerimize teşekkür ediyorum.

"CUMA AKŞAMI DAHA ŞİDDETLİ YAĞIŞ BEKLİYORUZ"
Biz şu anda 4 günlük zaman diliminin başlangıcındayız. Yarının akşam saatlerini daha şiddetli beklediğimizi ifade edelim. Vatandaşlarımız trafiği açık görüp özel araçlarıyla sahaya çıkma gibi bir davranışta lütfen bulunmasınlar.

3 İLÇE İÇİN UYARI
Kuzeyde ve batıda şu an kar yağışı daha etkili. Kar kalınlığı şu an Arnavutköy'de 20, Kavacık'ta 15, Çatalca'da 7 ila 10 santim arasına ulaşmış durumda. İstanbul Havalimanı'nda da 4-5 santim oluşmuş durumda. Cuma ve sonraki günlerde görülecek kar yağışında özellikle Anadolu Yakası'nda Çekmeköy, Pendik, Kartal bölümlerinde 20 ila 40 santime ulaşabileceğini meteorolojiden arkadaşlarım bize ilettiler. Bu tahminlere baktığımızda yurttaşlarımızın çok tedbirli olması gerekiyor."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum