İstanbul Sözleşmesi'nden çıkış, Atatürk düşmanı Akit'i mutlu etti!

Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesi, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesini mutlu etti. Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, köşesinde AK Parti'ye teşekkür yazısı yazdı.

İstanbul Sözleşmesi'nden çıkış, Atatürk düşmanı Akit'i mutlu etti!
21 Mart 2021 - 09:55

Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığı ile tanınan Yeni Akit gazetesinin yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşe yazısında AK Parti'ye teşekkür eden bir yazı yazdı.

Dilipak, aileiçi şiddeti ve kadına şiddeti koruyan İstanbul Sözleşmesi'ni fesheden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AK Parti'ye teşekkür etti.  Dilipak, "Bu süreçte çaba gösteren herkesten Allah razı olsun" ifadelerine yer verdi.

Başta AK Parti Genel Merkezi olmak üzere 81 il kadın kolu başkanı, Dilipak hakkında  kadınlara hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuştu.

Dilipak’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:
"Türkiye, İstanbul Sözleşmesi’nden ayrıldı. Bu karar aslında Brexit kadar önemli. Bu ayrılığın sadece Türkiye için değil, sadece taraf ülkeler için de değil, dünyaya karşı çok önemli sembolik bir adı var.

Doğru y?nde ileri doğru atılan bir adımla, önce İstanbul’umuzun adını temizledik. Hem de çok önemli bir günde. Bugün bu sözleşmeye dayanılarak çıkartılan 6284 sayılı kanunun Resmi Gazete’de yayınlandığı bir gün. Şimdi sırada bu yasanın değiştirilmesi var. Yeni yasa sadece kanayan yaraların tedavisi değil, daha ve mutlu bir ailenin temellerinin atılması y?n?nde titiz bir çalışmayla mümkün olacaktır. Bu süreçte, aslında dini kurumlar, mektep, vakıf, dernek, akademi, medya, herkesin üzerine düşeni yapması gerek.

Bu süreçte çaba gösteren herkesten Allah razı olsun. Şimdi, bir yanlışa karşı çıkarken gösterdiğimiz çabadan daha fazlasını bunun yerine inşa edeceğimiz adil, barışçı bir düzen için harcamalıyız ve şeytani güçlerin ifsat ve saldırılarına da hazır olmalıyız.

Daha sırada CEDAW da var. Lanzarotte de. Aslında bu AB miadını tamamladı. BRexit çözülmenin ilk adımı idi. Şimdi Fransa FRexit’i konuşuyor. Fransa da ayrılırsa tek başına Almanya tek başına bu bin bir başlı kartalı taşıyamaz. Zaten Almanya dediğin ABD, İngiltere, Fransa’nın işgali altında, İsrail ve Vatikan’ın gölgelediği bir ülke. Almanya k?mil bir ülke değil. Fransa, Kanada’da İngiltere’nin ortağı. ABD ve İngiltere, Almanya ?zerinden AB’nin içinde. Bir de dünyanın başının püsküllü belası bir NATO var. ?te yandan, AET’den beri kapıda bekletilen bir ülke olarak Türkiye var. TRexit der ayrılırız. İngiltere ayrıldı ne oldu? Türkiye, İngiltere ile ikili ticaret anlaşması imzaladı. Yunanistan ve Kıbrıs Rum Y?netimi AB’de Türkiye’ye karşı VETO yetkisine sahip. 15 Temmuz darbecilerine, PKK ve PYD’ye arka çıkan bir AB’de ne işimiz var. HDP’yi kapatmaya hazırlanıyorsunuz ama AB’ye girmeye çalışıyorsunuz. Bunda bir çelişki yok mu?"


YORUMLAR

  • 0 Yorum