İstanbul Fatih'te çekildiği iddia edilen zikir görüntülerinin 7 yıl öncesine ait olduğu iddia ediliyor

Ekşi sözlükte gündeme gelen ve sosyal medyada hızla yayılan bir zikir görüntüsü tartışmaları beraberinde getirdi. Çığlıklar eşliğinde zikir çektiği iddia edilen bir grubun olduğu videonun İstanbul Fatih'te çekildiği iddia edildi. Ancak gerçekler farklı çıktı. İşte detaylar...

İstanbul Fatih'te çekildiği iddia edilen zikir görüntülerinin 7 yıl öncesine ait olduğu iddia ediliyor
01 Nisan 2022 - 19:28 - Güncelleme: 01 Nisan 2022 - 19:42


İstanbul Fatih'te çekildiği iddia edilen zikir görüntüleri sosyal medyanın en çok tartışılan konularından biri haline geldi. 

Görüntülerde İslami kıyafetlerle kadınlı erkekli kalabalık bir grubun çığlıklar atarak zikir çekme girişiminde bulundukları görülüyor.

Ekşi Sözlük'te günün en çok konuşulan konularından biri haline gelen zikir görüntülerinin İstanbul Fatih'te çekildiği iddia edildi.

Ancak konuyla ilgili yapılan araştırmalarda görüntülerin Türkiye değil Çeçenistan'da ve bundan yaklaşık 7 yıl önce çekildiği ortaya çıktı.

Twitter'da sadece bir hesapta yaklaşık 150 bin kez izlenen videonun 7 yıl önce Çeçenistan'da çekildiği öğrenildi.

Konuyu yeniden gündeme taşıyan ve İstanbul Fatih'te çekildiği iddia eden hesap ise "Allah bu dinin de bizim de sonumuzu hayır eylesin" ifadeleriyle dikkat çekiyor.


Videonun 2014 yılında bir YouTube kanalına yüklendiği ve birçok haber sitesinde "Çeçenistan'daki tartışmalı zikir görüntüleri" şeklinde haberleştirildiği görüldü.İŞTE O TARTIŞMALI GÖRÜNTÜLER


YORUMLAR

  • 0 Yorum