İstanbul'da trafik magandasının görüntüleri sosyal medyanın gündemine oturdu, yeni videoları ortaya çıktı

İstanbul'da trafikte seyir halindeyken bir anne ve çocuğunun bulunduğu araca saldırıldı. O anlar saniye saniye kaydedilirken, arabadaki küçük çocuğun feryatları yürekleri dağladı. Sosyal medyada tepkiler büyürken, şahıs gözaltına alındı. Emniyet'teki işlemlerinin ardından şüpheli şahıs serbest bırakıldı.

İstanbul'da trafik magandasının görüntüleri sosyal medyanın gündemine oturdu, yeni videoları ortaya çıktı
10 Nisan 2022 - 23:26 - Güncelleme: 11 Nisan 2022 - 00:11


İstanbul'da akşam saatlerinde çekilen görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. Trafikte çocuğuyla seyir halinde olan bir anne önce sıkıştırıldı sonrasında da saldırıya uğradı.

O anları cep telefonuyla kaydeden anne, trafik magandasının saldırısını da kayıt altına almış oldu.

Görüntülerde lüks aracıyla yaklaşan saldırgan şahsın, dikiz aynasını kırdığı ve hızla olay yerinden uzaklaştığı görüldü.

SİLAHLI VİDEOLARI ORTAYA ÇIKTI
Saldırgan şahsın, Utku Can Karataş ismiyle sosyal medyada videolar yayınladığı ortaya çıktı.

Gazeteci Batuhan Çolak, yaşananlara tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

"Bu görüntüler İstanbul'da çekildi. Arabasında çocuğuyla seyahat eden bir anne, trafikte önce sıkıştırıldı, sonrasında da aracına saldırıldı. Çocuğun ağlama seslerine içim parçalandı. Sosyal medyada biraz araştırınca da tahmin edeceğimiz sonuçlara ulaştım.

Şahsın silahı var ve muhtemelen ruhsatsız. Aracın önüne koyarak güç gösterisi yapıyor. Tam bir trafik canavarı. Şehir içinde drift, makas her şeyi atıyor, hız sınırlarını tanımıyor. Muhtemelen saldırdığı anneye de aynısını yapıp sıkıştırdı ve sonrasını da birlikte izledik.

Bu da şehir içinde drift attığı videosu. Bunlar nasıl bu kadar rahatlar? Çünkü hiçbir şey olmayacağını biliyor. Yasaları takmıyor, insanların hayatını riske atıyor, çocukların psikolojilerini alt üst ediyor. Konu da 2 gün sonra unutulur, 1 ay tutuklu kalır, sonra tahliye.

Hayır böyle olmaz, olmamalı. Ömür boyu trafikten men edilmeli, araç bağlanmalı, insan hayatına kast, tehdit, hakaret ve mala zarar vermeden yargılanmalı. Yargı süreci de yıllarca sürmemeli, görüntüler gayet açık."

GÖZALTINA ALINDI
Görüntülerin sosyal medyada yayılmasından sonra şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Saldırgan şahsın, ifadesinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edilmesi bekleniyor. 

SERBEST KALDI
Sosyal medyada infial oluşturan görüntülerden sonra gözlerin çevrildiği adli süreç yeni bir boyut kazandı. Anne ve çocuğunun olduğu araca saldıran şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Sosyal medya hesabından açıklama yaparak, kendisiyle ilgili kötü yorumlarda bulunan herkesten şikayetçi olacağını açıkladı.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Rezalet...
  1 ay önce
  İnsan öldürmediği sürece, ödül gibi, aslanım benim diyip serbest bırakıyorlar, hadi cinnet geçirse başka kişi bunla kapışsa ne olcak, trafik te böyle magandaların yaptıkları yanlarına KAR KALIYOR, devlet te öyle bakıyor, ülkede maganda olmak RESMEN SUÇ DEĞİL...
 • adam
  1 ay önce
  liyakat yok, cahiller tepede, nerede tipsiz maymun barzo altında bmw, kırmızı bültende teröristler trt de program yapıyor, fethullahın vasiyeti uzantısı tarafından yerine getiriliyor, ülkenin gidişatı çok kötü
 • Fatma sözeri
  1 ay önce
  Hukuk devletinde olsa ceza aldırdı, bunu bildiklerini için böyle rahatlar, ayrıca bana denk gelse silahı filan varmış dinlemem güzel bir ders verirdim, belli ki özgüveni aşırı düşük, parayla, arabayla toplumda yer edinebileceğini düşünüyor, önceden bu tarz araçlar lükstü ve binen kişiye yakışırdı, centilmen, karizmatik, hoşgörülü, merhamet sahibi iş ahlakı olan insanlar binerdi, şimdi çer çakal takımı, aslında ülkenin durumunu çok iyi özetler olmuş