İstanbul'da şok olay: Minibüs şoförü, engelli çocuğuyla minibüse binen anneye "Yer kaplıyor" diyerek tepki gösterdi

İstanbul Avcılar'da engelli çocuğuyla minibüse binmek isteyen anneyi şoför kabul etmedi. Şoför, engelli arabasının yer kapladığını ileri sürerek anneye tepki gösterdi. Annenin, fazla para vermek istemesi üzerine şoförün "O kadar paran varsa taksiye binersin" dediği duyuldu.

İstanbul'da şok olay: Minibüs şoförü, engelli çocuğuyla minibüse binen anneye "Yer kaplıyor" diyerek tepki gösterdi
09 Mart 2022 - 12:58


İstanbul'un Avcılar ilçesinde dün akşam saatlerinde skandal bir olay yaşandı. Doğuştan engelli çocuğuyla minibüse binen anneye, şoförün tepkisi 'pes' dedirtti.

Suna Şengül, Avcılar Yeşilkent'te doğuştan Serebral Palsi hastalığı teşhisi konan çocuğuyla birlikte minimüse bindi.

Ancak minibüsün şoförü, engelli arabasının çok yer kapladığını, onun yerine daha fazla yolcu alabileceğini söyledi. Şoförün bu skandal sözlerinin ardından Şengül, arabanın parasını da şoföre uzattı.

Şengül’ün, "Ben 11 yıldır bu işin mücadelesini veriyorum. Anlatamazsın böyle insanlara. Çocuğumun kalça çıkığı var. Arabasıyla binmesi gerekiyor’ dediği sonrasında ‘3 kişilik ücret al. Arabamız yer kaplıyor. Mazotunuzu karşılarsınız" sözlerinin ardından şoför ise yeni bir skandala daha imza atarak "O kadar paran varsa taksiye binersin" dedi.

Minibüste yaşanan o anlar, bir başka yolcu tarafından saniye saniye kaydedildi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Cem
  2 ay önce
  Ya çocuk yapmayacaksınız ya da engelli doğacak çocuğu aldıracaksınız. Bunu o kafasına sokmanız için toplumdan daha ne kadar dışlanmanız gerekiyor? Tiksiniyorum bu kadar basit. Belli ki şöför de tiksiniyormuş. Adama hak veriyorum. Akrabalarıyla evlenip çoğalanlar yüzünden bu halde memleket. Nüfusa rağmen orantısız bir şekilde engelli insan çoğunluğu mevcut. Aldırın engelli çocukları. Hem size eziyet oluyor hem de bize. Aldırın!
 • Engelli annesi
  2 ay önce
  Allah o soforude engelli olur insallah bunu yaşayan bilri bizide minibüsler almazdı belediye otobüsü alırdı çok yaşadık bunları çocuğumu okul servisleri bile almıyordu yavaşlatıyor diye eğitim çok önemli birde insan bencil olmicak