İstanbul'da "Sığınmacı istemiyoruz" pankartı asan 6 Türk gencinin gözaltına alınmasına tepkiler büyüyor!

İstanbul'un çeşitli yerlerine "Hudut namustur", "Ülkemde mülteci istemiyorum" pankartı asan 6 Türk genci gece yarısı gözaltına alındı. Geceden itibaren emniyette tutulan gençler, Çağlayan Adliyesi Terörle Mücadele Savcılığına sevk edildi. Gençlerin gözaltına alınmasına ve Terörle Mücadele Savcılığına sevk edilmelerine tepkiler çığ gibi büyüyor. İşte detaylar...

İstanbul'da "Sığınmacı istemiyoruz" pankartı asan 6 Türk gencinin gözaltına alınmasına tepkiler büyüyor!
17 Ağustos 2021 - 13:13
Sınırlardaki kaçak girişlere ve sığınmacı sorununa dikkat çekmek isteyen 6 Türk genci, İstanbul'un çeşitli noktalarına "Hudut namustur", "Ülkemde mülteci istemiyorum" pankartları astı. 6 genç, gece yarısı evlerinden gözaltına alındı. Öğle saatlerine kadar emniyette gözaltında tutulan gençler, Çağlayan Adliyesi Terörle Mücadele Savcılığına sevk edildi.

'Öfkeli Genç Türkler' imzasıyla asılan pankartlar nedeniyle 6 Türk gencinin gözaltına alınmasına ve Terörle Mücadele Savcılığına sevk edilmelerine sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

Avukat Emir Gürbüz, gençlerin bir kişiye "Reis" diye mesaj atmasından dolayı "Ele başınız bu mu?" diye sorgulandığını söyledi.


Aykiri.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, gençlerin derhal serbest bırakılması için çağrıdı bulunarak "Buna tepkisiz kalmak, susmak tükenmektir" dedi.Kültür, sanat ve edebiyat dergisi Demlik Mecmua, "Hudut Namustır! Biz de namusumuzun arkasındayız" diyerek 6 Türk gencinin serbest bırakılmasını talep etti.


Emekli Gazi Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz da sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, "Hudut Namustur" başlığı ile gözaltındaki gençlere destek verdi.


İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, gençlerin gözaltında alınmasına tepki göstererek, iktidara bazı sorular yöneltti. Poyraz'ın paylaşımı şöyle;


İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'da sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Özdağ, "Bunu yazan ve asan Türk gençlerinin gözlerinden öperim. Var olun çocuklar" sözleriyle gençlere destek verdi.


6 Türk gencinin gözaltına alınmasına gelen tepkilerden bazıları şöyle; 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • dayı
    1 ay önce
    Gençlerin yanındayız.. Hudut namustur. Aksi varitse en yetkili çıksın aksini söylesin.