İstanbul'da sapık bankacı: Kadınlar tuvaletine gizli kamera yerleştirmiş!

İstanbul Şişli'de bulunan bir bankadaki iki ayrı kadınlar tuvaletine gizli kamera yerleştirildiği ve müstehcen görüntülerin kaydedildiği ortaya çıktı. Mikro gizli kameranın şirkette teknoloji direktörü olarak çalışan görevli İsmail E. tarafından satın alındığı tespit edildi.

İstanbul'da sapık bankacı: Kadınlar tuvaletine gizli kamera yerleştirmiş!
05 Mayıs 2022 - 09:34 - Güncelleme: 05 Mayıs 2022 - 09:41


İstanbul Şişli'de merkezi olan ünlü bir bankanın birinci ve dördüncü katındaki kadınlar tuvaletine gizli kamera yerleştirildiği ve aylarca kadın çalışanların müstehcen görüntülerinin kaydedildiği ortaya çıktı. 

Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir'in haberine göre, bankanın temizlik görevlisi, mikro gizli kameranın kadınlar tuvaletinin çöp kutusuna yerleştirildiğini fark etti. Kameranın ünlü bir yurtdışı alışveriş sitesinden alındığı belirlenince çalışanların internet sitesinden yapılan alışverişleri incelendi. Bilgi teknolojileri direktörü olarak çalışan İ. E.'nin söz konusu siteden kamera tutarıyla aynı miktarda harcama yaptığı belirlendi.

Çalışan hakkında, 2 yıl 6 aydan 10 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İ. E., kameraları kendisinin aldığını kabul ederken, kadınlar tuvaletine kamera koymadığını söyledi. 

ÇÖP KOVALARINA YERLEŞTİRMİŞ
Hazırlanan iddianamede, müstehcen fotoğrafları ele geçirilen 11 kadının ve banka müşteki olarak yer aldı. İddianamede, binanın 1. Ve 4. Katında bulunan kadınlar tuvaletlerinde yapılan kontroller sırasında çöp kovalarında daha önce gizli kamera yerleştirildiğine dair sticker izlerinin olduğu tespit edildiği anlatıldı. 

Yine iddianamede, kadın çalışanlarının görüntülerinin alındığı ve çalışanın yaklaşık bir yıllık süre içerisinde defalarca çalışmakta olduğu iş yerinde bulunan kadınlar tuvaletine gizli kamera yerleştirip görüntü almak suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal suçunu ve kişisel verilerin kaydedilmesi suçunu işlediği kaydedildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum