İstanbul'da doktor olmayan Lübnanlı kişiler, AVM'de diş temizliği standı açtı: Diş hekimi öğrencisine saldırdı

İstanbul'daki bir AVM'de doktor olmayan kişiler tarafından diş bakımı standı açıldığı ve diş beyazlatma, diş temizliği işlemleri yapıldığı ortaya çıktı. Duruma tepki gösteren diş hekimliği öğrencisi ise Lübnanlı olduğu belirttiği çalışanın saldırısına maruz kaldı.

İstanbul'da doktor olmayan Lübnanlı kişiler, AVM'de diş temizliği standı açtı: Diş hekimi öğrencisine saldırdı
29 Mart 2022 - 17:25 - Güncelleme: 29 Mart 2022 - 17:47


İstanbul Bahçelievler'de bir AVM'de stant kurup hekim olmayan kişilerce 80 TL karşılığında diş beyazlatma ve temizlik yaptığı ortaya çıktı. Mezuniyetine üç ay kalmış bir diş hekimi adayı olduğunu belirten bir Twitter kullanıcısı, durumu sosyal medyadan paylaştı.

LÜBNANLI GÖREVLİNİN SALDIRISINA UĞRADI
Stantta kreşuar, kavitron ucu, ayna ve sond gibi diş sağlığı malzemelerinin olduğunu gören diş hekimi adayı, 80 TL’ye diş beyazlatma ve temizlik yapan Lübnanlı stant görevlisini görüntülemek isterken saldırıya uğradığını da söyledi.

Zeynep isimli Twitter kullanıcısının paylaşımları şu şekilde:
“Hem bir Türk vatandaşı hem de mezuniyetine 3 ay kalmış bir diş hekimi adayı olarak bugün başımdan geçen bir olaydan bahsetmek istiyorum. Saat 15.30 civarı annemle Bahçelievler Metroport AVM’den alışveriş yaptım, AVM’den çıkarken oradaki standlardan birinden birinin çat pat Türkçe’siyle ‘Diş temizliği, beyazlatma yapalım’ dediğini duydum. Dönüp ‘Burda mı yapıyorsunuz?’ diye sordum ‘Evet, 80 lira sadece’ dedi. ‘Doktor musunuz? Çalışma izniniz var mi?’ diye sorunca da gerildi ve anlamadığım bir dilde bir şeyler söyleyerek uzaklaştı.

Sonradan anladım ki birilerini çağırmaya gitmiş. Ben standa dikkatlice bakınca kreşuar, kavitron ucu, ayna ve sond olduğunu gördüm. Gördüklerimin fotoğrafını TDB’yle paylaşmak için çekerken başka biri geldi ve annemi ve beni itekleyerek bağırmaya başladı. Evet itekleyerek…

Videoyu kapattıktan sonra telefonumu elimden çekip bir süre vermedi ve sileceksin diye bağırdı. Bu noktada güvenlik hala gelmemişti. Telefonumu elinden kurtarıp tam uzaklaşacakken bu sefer arkadan gelen yabancı bir erkek telefonumu elimden alıp üzerimize yürüdü.

Annemin ve benim korkumu tahmin edebilirsiniz. Nihayet güvenlik gelince telefonumu gasp eden kişi geri verdi. Ama size sormak istiyorum şimdi bu insanlar AVM’nin ortasında diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemi yapmak için izini nereden almış?

Almamışsa İstanbul’un göbeğinde bir AVM’de nasıl bu kadar rahat davranabiliyor ve AVM yönetimi buna nasıl izin veriyor? Halk sağlığıyla oynamak bu kadar kolay mı? Bunlar kim ki diş taşı temizliği yapıyor?

AVM yönetiminden Lübnanlı olduğunu öğrendiğim bu kişiler benim ülkemde bana nasıl saldırıyor ve nasıl telefonumun gasp ediyor? Biz bu şehir eşkıyalarıyla yaşamaya mecbur muyuz?”

 

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI: "ŞARLATAN İNSANLARIN..."
Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır'ın açıklaması şöyle:

"Merhaba ,öncelikle geçmiş olsun Bahçelievler belediye başkanı ve bir hekim olarak olaya müdahale edeceğiz Şarlatan insanların tıbbı mıayene ve müdahale yapmamaları için her türlü tedbiri alacağız"


İSTANBUL DİŞHEKİMLERİ ODASI'NDAN AÇIKLAMA
Skandal olayın ardından İstanbul Dişhekimleri Odası'ndan konuya ilişkin açıklama yapıldı. "AVM'de 'Ağız diş sağlığı hizmeti' rezaletini durdurduk!" başlıklı açıklama şu şekilde:

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum