İstanbul Bayrampaşa'da tırdan inen kaçaklar hakkında İstanbul Valiliği'nden açıklama!

İstanbul Bayrampaşa'da Türkiye'ye kaçak yollardan giren yüzlerce yabancı uyruklu erkeğin tırın dorsesinden atlayarak bölgeye dağıldığı görüntüler hakkında İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi.

İstanbul Bayrampaşa'da tırdan inen kaçaklar hakkında İstanbul Valiliği'nden açıklama!
02 Ocak 2022 - 11:22 - Güncelleme: 02 Ocak 2022 - 11:34

İstanbul Bayrampaşa'da bir alışveriş merkezinin yakınlarında duran tırın dorsesinden yüzlerce yabancı uyruklu kaçağın çıktığı görülmüştü.

İran sınırından Türkiye'ye kaçak yollarla giren ve Tır dorsesinde İstanbul'a kadar gelen kaçaklar, sırtlarında çantlarıyla dorseden çıkarak bölgeye dağılmıştı.

2 GÖZALTI VAR, 243 KAÇAK YAKALANDI!
Görüntülerin ardından İstanbul Valiliği açıklama yaptı. Valilik, olay hakkında 2 kişinin gözlatına alındığını ve 243 kaçağın yakalandığını duyurdu.

Valilik, kaçakların Tuzla Geri Gönderme Merkezine gönderildiğini ve sınır dışı işlemlerinin devam ettiğini belirtti.


İstanbul Valiliği'nin açıklaması şu şekilde:
"İlimizde 26 FD … plakalı kamyon ile göçmen kaçakçılığı yapıldığına ilişkin alınan ihbarın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce değerlendirilmesi neticesinde;

Bayrampaşa ilçemizdeki bir AVM içerisinde park halinde yakalanan araç ile birlikte, sahibi ve şoförü olan şüpheli (F.G) ve Göçmen Kaçakçılığı olayı şüphelisi (B.E) gözaltına alınmıştır.

Bölgede yapılan çalışmada, Bangladeş başta olmak üzere çeşitli uyruklarda (243) düzensiz göçmen yakalanmıştır.

Yakalanan düzensiz göçmenlerin sınır dışı işlemleri, İstanbul Göç İdaresi Müdürlüğü Tuzla Geri Gönderme Merkezinde devam etmektedir.

Konuyla ilgili soruşturma başlatılmış olup, ilimizde düzensiz göçle mücadele çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmektedir."


YORUMLAR

  • 2 Yorum