İsrail polisi Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi, yüzlerce Filistinli yaralandı

İsrail polisi, Mescid-i Aksa'da bulunan Kıble Mescidi'ne baskın düzenledi. Filistinlilerle yaşanan çatışmalarda 117 kişi yaralandı.

İsrail polisi Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi, yüzlerce Filistinli yaralandı
15 Nisan 2022 - 11:04 - Güncelleme: 15 Nisan 2022 - 11:11


İsrail polisi, sabah saatlerinde Mescid-i Aksa'nın avlusuna baskın düzenledi. Kıble Mescidi'ne giren İsrail polisi, kauçuk kaplı mermi ve ses bombası kullandı.

Filistin Kızılayı, İsrail güçlerinin kullandığı kauçuk kaplı mermi, ses bombası ve uyguladıkları darp nedeniyle 90 Filistinlinin yaralandığını açıkladı. Filistinli sağlık ekiplerinin sonradan yaptığı açıklamada yaralı sayısının 117'ye yükseldiği belirtildi.

İsrail polisinin 45'ten fazla Filistinliyi ise gözaltına aldığı ifade edildi.

NE OLMUŞTU?
Sabah namazından sonra işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusunda toplanan gençlerin taş atması üzerine olay çıkmıştı.

Aksa'nın avlusuna baskın düzenleyen İsrail polisi, kauçuk kaplı mermi ve ses bombası kullanarak gençlere müdahale ederken, Harem-i Şerif'te bulunan tüm cemaati de zor kullanarak dışarı çıkarmıştı.

Daha sonra geri çekilen ve cemaatin içeri girmesine izin veren İsrail polisi, gençlerin yeniden taş atmaya başlaması üzerine tekrar avluya girdi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum